English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Duslo Šaĺa vítězem interligy

Duslo Šaĺa vítězem interligy 07.04.2008 05:48:09 - autor: vasek, přečteno 2443x

Předposlední kolo základní části interligy WHIL rozhodlo o všem. Vítězem se podruhé v šestileté historii stalo družstvo Slovanu Duslo Šaľa a přerušilo tak tříletou nadvládu Iuventy Michalovce. Naposledy se hráčky Šaĺy radovaly z prvenství v ročníku 2003/04, když první ročník vyhrál rakouský Hypo Niederösterreich a 3. - 5. Iuventa. Olomoucké házenkářky zopakují s největší pravděpodobností (chybí jim k tomu bod ze závěrečného utkání se sestupující Nitrou) své umístění z druhého ročníku 2003/04, kdy skončily třetí, tehdy za Šaľou a B. Bystricí, před Michalovcemi.

Rozluštěny jsou i další tajenky, zejména pokud se týká postupu a pořadí pro nasazení v českém play-off. Soupeřem Hanaček v semifinále play-off budou házenkářky nováčka soutěže z Jindřichova Hradce, které si cennou remízou v domácím prostředí s vysokým favoritem Iuventou Michalovce, zajistily potřebný bodík k postupu. Druhou semifinálovou dvojicí pak bude pražská Slavia a Britterm Veselí, výhodnější výchozí pozici (výhoda domácího prostředí v případném pátém zápase) si už asi nenechají vzít Pražanky, které se již bodově na Veselí dotáhly a navíc hrají doma s Bratislavou, což je jistě „hratelnější soupeř", než čerstvý vítěz interligy Šaľa, která bude hostit v posledním kole právě Veselí. Slavia má navíc o branku lepší vzájemné zápasy, takže si může dovolit eventuálně i v neděli s ŠKP prohrát, protože už bude znát výsledek sobotního zápasu v Šaľe.

Ve slovenské části play-off je už o účastnících play-off rozhodnuto delší dobu, jen nebylo známo kdo postoupí z první a kdo z druhé pozice. Nyní už je jasno, jednu dvojici v play off obstarají Duslo Šaľa se Štartem Trenčín a druhou Iuventa Michalovce s ŠKP Bratislava. První dva zápasy se budou hrát v Šaľe a Michalovcích a ty také mají výhodu domácího prostředí v případě pátého rozhodujícího utkání.

Jeden primát už Olomoucké házenkářky v letošní sezoně v intervize získaly. Ve všech deseti utkáních se svými českými soupeřkami vyhrály a mají tedy z těchto soubojů plný bodový zisk a prokázaly tak, že jsou v této sezoně v Česku zatím naprosto suverénní. Přejme si tedy, aby jim tato bilance vydržela i pro utkání play-off, i když to nebudou mít vůbec jednoduché.

Pro příznivce Olomouckých házenkářek připravuje klub pro play-off několik novinek. Jednak všechna domácí utkání budou hrána v sobotu - 19. 04. a 03. 05. ve 14:30 hod. a v neděli 20. 04. a 04. 05. v 10:30 hod. Pro všechna utkání připravujeme poločasové doprovodné programy a sobotní zápasy budou mít vždy od 12:15 hod. předzápasy, které obstarají utkání 1. ligy starších dorostenek.

Příznivcům také nabízíme vypravení zvláštního autobusu na semifinálová utkání do Jindř. Hradce a to v případě zájmu a přihlásí-li se dostatečný počet zájemců. Zájemci se mohou přihlásit telef. na č. 585 234 709. V případě postupu našeho družstva do finále o mistra ČR, bude klub usilovat o sehrání utkání v hale UP, abychom tak umožnili utkání shlédnout většímu počtu diváků a v kulturnějším prostředí.

Teď ale ještě čeká poslední zápas základní části, který je na pořadu v sobotu 12. dubna od 14:30 hod. a soupeřem bude HK Nitra.