English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky DHK ZORA se dotahují na čelo soutěže - DHC SVŠ Plzeň - DHK ZORA Olomouc SCM 22:30 (15:15)

Starší dorostenky DHK ZORA se dotahují na čelo soutěže - DHC SVŠ Plzeň - DHK ZORA Olomouc SCM 22:30 (15:15) 13.04.2008 21:06:49 - autor: , přečteno 2326x

Svého čtvrtého vítězství v jarní části 1. ligy starších dorostenek dosáhly starší dorostenky v západočeské metropoli Plzni a dotahují se vehementně do špičky prvoligové soutěže. S výjimkou minulého kola, kdy prohrály ve Zlíně měly dlouhou šňůru bez porážky, předtím naposledy okusily hořkost porážky 28. října v Liberci, kde prohrály 24:17. Shodou okolností právě Liberec bude jejich příštím soupeřem v sobotním utkání 18. kola soutěže.

Po vyrovnaném prvním poločase v utkání hraném hodně nečistě a tvrdě, olomoucká děvčata svou bojovností a vůlí po vítězství ve druhém jasně dominovala. Rychlost a myšlenka zdobily hru našich děvčat.

Bohužel však rozhodčí, přestože tvrdou hru domácích trestali (viz poměr 7m hodů a vyloučených), mohli nastolit mnohem přísnější měřítko a progresivněji posuzovat zákroky hráček. Na nebezpečnou tvrdost, ke které bohužel domácí hráčky několikrát i hlasitě nabádaly trenérka a ved. družstva ze střídačky domácích, doplatily hned čtyři hráčky Olomouckého družstva (Kubáčková, Ždánská, Zedková a Bartů). Především Tereza Kubáčková byla živým terčem pro domácí obranu. Poté co po dvanácti minutách dala sedm branek do soupeřovi branky byla nevybíravým způsobem faulována a zbytek poločasu proseděla se slzami v očích na střídačce pod neustálým dohledem maséra.

Ve druhém poločase to zkusila znovu a hned první kontakt se soupeřkami byl tak nevybíravý, že než se stačila dostat ke střelbě ležela na zemi znovu. Míša Ždánská ukončila svou činnost na hřišti zraněním kotníku po tvrdém faulu na hranici osmi metrů domácího brankoviště. Olomoučanky však neustále navyšovaly svůj gólový odstup a nenechaly se zaskočit mnohdy až záludnou hrou domácích. Ani Plzeňskému družstvu se však nevyhnulo zranění.Hráčka domácích Mrázová si přilehla palec pravé ruky a utkání pro ni skončilo. .

Těžké utkání olomoucká děvčata zvládla na výbornou a odvezla si z Plzně dva důležité body. Bohužel k již zraněným Lucii Hartmanové, kterou čeká operace křížových vazů, brankařce Veronice Fialkové, která po operaci začala s rehabilitací a Aničky Gebre Selassie, která se zranila v minulém kole ve Zlíně, přibyly již zmiňované další hráčky. Navíc do Plzně neodjela ani Karolína Spurná, která před odjezdem onemocněla.

Rozhodčí: Větrovský, Průcha 7m hody: 3/1 - 7/7 vyloučení. 8 - 5 - červená karta : Hymrová (Olomouc) - po třech vyloučeních (to poslední však bylo po čistě píchnutém míči)

Sestavy a branky:.
Plzeň :
Doláková , Boháčková. - Vondráčková 5, Irlbeková 5/1, Herciková 3, Bernardová 3/1, Rumlová 2, Říhová 2, Ferková 2, Mrázová, Pilátová , Němečková., Kovaříková..

Trenérka: S. Mrázová

Olomouc : Melichová , Růžičková - Kubáčková 10/5, Kulíšková 8, Ždánská 4, Hymrová 4, Zedková 2/2, Begalová 2, Zvonařová, Hofmanová, Bartů , Zavadilová , Veselská

Trenér: Jiří Novotný..