English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky vedou 2:0 na zápasy - DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř,. Hradec 29:18 (15: 9)

Hanačky vedou 2:0 na zápasy - DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř,. Hradec 29:18 (15: 9) 20.04.2008 17:52:44 - autor: vasek, přečteno 2411x

Druhé utkání semifinálové série play-off začalo v Olomouci jakoby přes sobotní kopíák. Domácí hráčky se opět hned ze začátku zápasu vrhly na svého soupeře jako supi a stejně jako v sobotu vedly za 12 minut 8:0 (v sobotu daly za stejnou dobu o gól více). Pak se hra vyrovnala ale její charakter se příliš nezměnil. Domácí hráčky měly stále navrch i když v některých fázích utkání se jim soupeř přiblížil, nejmenší rozdíl ve skóre však byl čtyřgólový a vývoj byl stále v moci s přehledem hrajících domácích.

Družstvo hostí spoléhalo zejména na střelkyni Hanu Martínkovou, která v sobotu nehrála a byla jasně pro branku domácího celku nejnebezpečnější a místy dělala domácím problémy, ve většině případů si s ní však znovu dobrá obrana domácích poradila. Bylo vidět, že domácí celek v poslední době hodně a dobře zapracoval na obraně, která se stala výchozím bodem ke kvalitním a úspěšným výsledkům družstva. V brance chytala spolehlivě Lenka Černá, která několika výbornými a obětavými zákroky nahlodala sebevědomí jindřichohradeckých střelkyň. Na poslední čtvrthodinku přepustila své místo Ireně Kozákové, když reprezentační brankařka Barbora Raníková se doma léčila s virózou, aby byla fit na další zápasy.

Série je tedy pro favorita rozehrána velmi dobře, na druhou stranu je však třeba vidět i zlepšený výkon hostujících děvčat, které po odevzdaném sobotním výkonu byla domácím přece jen vyrovnanějším soupeřem a dá se očekávat, že s podporou domácího publika budou ještě více kousat. Z pohledu kvality hry bylo přínosem to, že slovenští mezinárodní rozhodčí po oba dva dny s citem posuzovali hru a nekompromisně trestali tvrdou a místy velmi nečistou hru hostujících děvčat a vůbec neváhali vytáhnout červenou kartu hned v úvodu zápasu a potrestat jí za brutální faul hostující Keslerovou. Vůbec se zdálo, že hostující děvčata jsou hodně zaskočena posuzováním svých zákroků, na což nejsou asi od českých rozhodčích příliš zvyklá. Pro kvalitu a čistotu hry však byl tento trend velmi správný..Trochu rozpačitě proto působilo vyjádření hostujícího trenéra René Kumpána na tiskovce po utkání, který tvrdil, že kurs nastolený jeho družstvem má ve vývoji ženské házené prioritu a bude jej proto i nadále,rozvíjet. My si však myslíme pravý opak.

Z družstva domácích se mimo Lenku Černou dařilo v útočné fázi zejména oběma Martinám - Marcišvé a Šaškové, výborné momenty měla Veronika Hejtmánková, trochu více se po sobotě čekalo od všech křídel, která se neprosazovala tak jak bylo očekáváno, obě levačky Hrbková s Dostálovou daly jediný gól, levá křídla Stuchlová s Tomečkovu ze hry jen čtyři úspěšné trefy.

Průběh utkání:
8:0, 8:2, 10:3, 10:6, 12:8, 15:8, 15:9 - 16:9., 18:12, 19:14, 25:14, 25:16,.26:17, 27:18, 29:18.

Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula (Slovensko) 150 diváků 7m hody 7/6 - 4/4 vyloučení 7 - 9 červená karta Kovačíková (Olomouc) za 3. vyloučení, Keslerová (J.Hradec) za hrubý faul

Sestavy a branky.
Olomouc:
Černá, Kozáková - Hejtmánková 7/4, Selucká, Stuchlová 3, Kovačková1, Marcišová 5, Šašková 6, Hrbková, Vašková 2, Dostálová 1, Kňourková, Spíchalová 1, Tomečková 3/2.


Jindř. Hradec: Kantůrková, Kuběnová - Kohoutová 2, Matoušková J. 1, Eliášová 3, Ručková, Keslerová, Matoušková I.4/3, Pilařová, Martínková 5/1, Bubeníková 2 , Krupicová, Vysloužilová 1. .