English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky vedou po prvním zápase 1:0 - DHK ZORA Olomouc - Britterm-Slokov Veselí 31:19 (16:11)

Hanačky vedou po prvním zápase 1:0 - DHK ZORA Olomouc - Britterm-Slokov Veselí 31:19 (16:11) 03.05.2008 22:17:37 - autor: vasek, přečteno 2122x

Hanačky vykročily rázně za titulem a v prvním finále nenechaly nikoho na pochybách kdo je pánem na hřišti. Po úvodní chybě a rychlé brance z trháku v podání Zvoničové, rozehrály domácí házenkářky svůj koncert a drtily svého soupeře svými zbraněmi, které je zdobí celou sezonu - důraznou obranou, rychlým přechodem do útoku, pestrou hrou v útoku a přesným zakončením, prostě moderní házenou se vším všudy. Když se k tomu přidal i fakt, že hostující brankařky, které se během několika minut všechny tři prostřídaly v brance a ani jedna z nich se „nechytila", nelze se divit, že skóre utěšeně narůstalo ve prospěch domácích.

Veselanky se držely na dostřel svému soupeři jen prvních dvacet minut, kdy byl stav 10:8. Hanačky do poločasu zvýšily na pětibrankový rozdíl a když za 9 minut druhé půle utekly na rozdíl devíti branek bylo o výsledku rozhodnuto. Ve 20. minutě narostl rozdíl až na hrozivých 13 branek (27:14) a utkání ze strany domácích odehrála celá „lavička" včetně brankařky Kozákové, která vystřídala do té doby suverénní Lenku Černou. Zaplněná hala domácího družstva spolu s hrstkou známých Veselských bubeníků vytvořili skvělou atmosféru, takže výbornému prožitku z kvalitní házené skoro nic nechybělo.

Domácí jako obvykle vycházely z výborné obrany, v níž hrály prim zejména Kovačíková, Vašková, Marcišová a Šašková, které vytvořily před výbornou Lenkou Černou neprostupný val, který soupeř jen velmi těžko překonával. Také obě křídla Tomečková a Dostálová si splnily své obranné úkoly a nebezpečná Veselská křídla Handlovou, Tomšejovou i Foksovou s přehledem ubránily. O střelbu z dálky se tentokrát podělily všechny domácí spojky Vašková, Šašková, Kovačíková i Veronika Hejtmánková, která výborně dirigovala útočnou hru domácího družstva. Svou výbornou současnou formu znovu potvrdila Marcišová v pivotu a Romana Tomečková zase byla k neudržení při střelbě z křídla, blýskla se ale i několika odvážnými střelami přes obranu. V tom ji v závěru zápasu několikrát napodobila i Míša Hrbková. I ostatní hráčky, které naskočily do zápasu v jeho závěrečné fázi udržely soupeře na uzdě a potvrdily, že domácí mají i velmi kvalitní „lavičku".

V družstvu hostí vytáhl trenér Zerzáň z rukávy svůj trumf a na hřišti se po dlouhém zranění poprvé objevila posila z Kunovic Helena Štěrbová. Její podstřely nadělaly místy domácím dost problémů. Největší hvězdy panenek Marcela Handlová a Jarmila Kočí byly bedlivě střeženy domácí obranou a příliš se neprosadila ani střelecká esa Chetvertaková s Gedroitovou.

Hanačky tedy udělaly první krok k zisku vysněného titulu. Do jeho splnění však vede ještě velmi dlouhá cesta. Každé utkání je jiné a chtějí-li děvčata uspět musí ve všech dalších zápasech zahrát nejméně tak jako v sobotu, vyvarovat se hluchých míst a svého soupeře nepřipustit rozvinout svou hru. Dá se totiž očekávat, že hostující brankařky se stanou zase oporami družstva a prosadí se i ostatní hráčky. Příchodem Štěrbové se úderná síla Veselí ještě zvýšila, takže Hanačky čeká ještě hodně tvrdá práce. Věřme však, že kvalita hry a vůle po vítězství jim zůstane a že si se svým soupeřem poradí.

Po skončení zápasu převzaly domácí hráčky z rukou předsedy komise delegátů interligy Ing. Jiřího Konečného bronzové medaile za jejich třetí místo ve WHIL.

Průběh utkání: 0:1, 5:1, 6:4, 8:5, 9:6, 10:8, 12:8, 13:10, 15:10, 15:11, 16:11 - 16:12, 19:12, 22:13, 22:14, 27:14, 29:18, 29:19, 31:19.

Rozhodčí:Brunovský, Čanda (oba Bratislava) 7m hody: 2/1 - 3/2, vyloučení 4 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc:
Černá, Kozáková - Hejtmánková 5/1, Stuchlová, Kovačíková 3, Marcišová 4, Šašková 4, Hrbková 3, Vašková 5, Dostálová 2, Kňourková, Spíchalová, Salčáková, Tomečková 5.

Veselí: Škavronková, Zvoničová D., Vyhlídalová - Gedroit M. 3, Foksová 1, Gedroit V., Zvoničová G. 1, Štěrbová 4, Handlová 3/2, Vinyatynska 2 Fialeková 2, Chmelařová 2, Kočí 1 , Chetvertakova.