English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky jsou mistry pro rok 2008 - Třetí finále: Britterm Veselí - DHK ZORA Olomouc 17:24 (10:10)

Hanačky jsou mistry pro rok 2008 - Třetí finále: Britterm Veselí - DHK ZORA Olomouc 17:24 (10:10) 11.05.2008 05:54:12 - autor: vasek, přečteno 2216x

Olomoucké házenkářky dokončily vítězné tažení za titulem mistra ČR a po čtyřech letech tak putují zlaté medaile zaslouženě na Hanou. Podařilo se jim proměnit hned první ze tří mečbolů, které měly k dispozici poté, kdy dvakrát v domácím prostředí porazily přesvědčivě svého finálového soupeře Britterm Veselí.Olomoučanky potvrdily roli favorita a nejlepšího českého házenkářského týmu sezony, když všech 21 soutěžních utkání s českými soupeři vyhrály (interliga, Český pohár, play-off).

Jejich poslední vítězství se nerodilo lehce, soupeř byl po většinu hrací doby naprosto vyrovnaným soupeřem a také větší část utkání byl ve vedení. Kritickou situaci musely hostující hráčky řešit v poslední desetiminutovce prvního poločasu, kdy jim soupeřky utekly na čtyřbrankový rozdíl a na ukazateli skóre svítil stav 8:4 pro domácí. V tu dobu fungovala domácím skvěle obrana a brankařka Vyhlídalová byla dlouho nepřekonatelnou překážkou pro Olomoucké střelkyně. Závěr poločasu však už byl v režii hostujících děvčat, takže se do kabin odcházelo ze nerozhodného stavu.

Vstup do druhé poloviny se opět vydařil lépe domácím, které díky dvěma přesnými zásahy Vinyatynské a podstřelu Štěrbové šly znovu do jednobrankového vedení. Hanačky však brzy vyrovnaly a poté se obě družstva několikrát vystřídala ve vedení. Rozhodující pro celkový výsledek pak byl úsek mezi 17. - 24. minutou 2. poločasu, kdy hostující družstvo nastřílelo 5 branek a vytvořilo si rozhodující náskok. Časový úsek mezi 17. minutou a koncem utkání vyhrála hostující děvčata 1:8 a to hlavně tím, že domácím viditelně ubývalo sil a v brance měly famózní Lenku Černou. Závěr utkání už nové mistryně odehrály v poklidu, pohlídaly si své vedení a za potlesku ve stoje od svých příznivců si došly pro vítězství. .

A potom se už mohlo začít slavit, hned na ploše veselské haly si vítězné družstvo zatančilo vítězný taneček, padla i nějaká ta láhev šampaňského a mistryním pověsil na krk generální sekretář Českého svazu házené pan Stanislav Svoboda zlaté medaile a předal jim pohár po Mistra republiky pro rok 2008. Celý realizační tým musel podstoupit proceduru obarvení hlav a pomalování holých těl od hráček. Nutno pochválit asi padesátku Olomouckých fandů, kteří vytvořili hráčkám fantastické prostředí a vtipnými transparenty a potleskem je hnali do boje.

Klíčem k zisku mistrovského titulu byla výborná Olomoucká obrana a zejména pak bezchybný výkon Lenky Černé v brance, která byla nesporně nejlepší hráčkou celé finálové série. Její skvělé zákroky, zejména ve druhém poločase přiváděly domácí hráčky k zoufalství.Olomoucké házenkářky byly po všech stránkách lepším celkem, kondičně i takticky svého soupeře jednoznačně předčily, měly ve svém středu více osobností a širší hráčský kádr družstva.

I když se Olomoucká ofenzíva po většinu času jen těžce prosazovala, střelkyně Kateřina Vašková byla těsně osobně bráněna, přesto svou pravidelnou dávku úspěšných střel předvedla Martina Šašková a především Romana Tomečková byla pro domácí obranu často neudržitelná. Jako torpédo pronikala do obrany domácího družstva a zatížila konto domácích brankařek osmi brankami. Nedařilo se tentokrát tak jako ve většině předchozích utkáních kapitánce týmu Veronice Hejtmánkové, výborně ji zastoupila v závěrečné části Kristýna Salčáková, která vnesla do hry hostujícího družstva nový impuls. A to bylo právě to, co po celou sezonu Hanačky ctilo. Nedařilo-li se někdy jedné hráčce, zaskočila druhá a výsledkem byla již zmiňovaná letošní neporanitelnost.

Také ostatní hráčky si zaslouží pochvalu za přístup, bojovnost a vůli po vítězství. V domácím družstvu zachytala výborně Vyhlídalová, hodně aktivní byla Gabriela Zvoničová a Jarmila Kočí, střelecky se vůbec neprosadila jedna z nejlepších střelkyň interligy Marcela Handlová, naopak Helena Štěrbová znovu prokázala své kvality i to jak moc družstvu v sezoně po svém zranění chyběla.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 8:4, 8:7, 9:10, 10:10 - 10:11, 13:11, 13:13, 14:13, 14:16, 16:16, 16:21, 17:21, 17:24.

Rozhodčí: Karlubík, Struhár (oba SR) 350 diváků 7m hody:1/1 - 6/4 Vyloučení: 4 - 3.

Sestavy a branky:
Veselí:
Vyhlídalová, Škavronková, D. Zvoničová - M. Gedroit, Foksová, V. Gedroit, G. Zvoničová 5, Štěrbová 4, Handlová 1/1, Vinyatinska 3, Fialeková 2, Chmelařová, Kočí 1, Chetvertaková 1.

Olomouc: Černá, Raníková - Hejtmánková 2/2, Stuchlová, Kovačíková 1, Marcišová 2, Šašková 5, Hrbková 1, Vašková 2, Dostálová 3, Kňourková, Spíchalová, Salčáková, Tomečková 8/2.