English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Mistrovská sezona v házené žen 2007-2008 je minulostí

Mistrovská sezona v házené žen 2007-2008 je minulostí 12.05.2008 15:49:54 - autor: vasek, přečteno 2338x

Nedělními třetími finálovými utkáními play-off házenkářek skončila mistrovská sezona ročníku 2007/08. Všechna utkání play-off na české straně skončila jednoznačně 3:0 na zápasy, jak v semifinálových sériích, tak i v obou finálových duelech o mistra i o 3. místo. Také jednotlivá utkání skončila poměrně jednoznačnými výhrami vítězných družstev s výjimkou 3. zápasu semifinále ve Veselí, kde se ve střetnutí se Slavií muselo utkání prodlužovat.

Složení semifinálových dvojic vzešlo z umístění v dlouhodobé společné soutěži WHIL nejlepších českých a slovenských družstev, kdy dvě lépe postavená česká družstva v interlize - 3. Olomouc a 6. Slavia Praha, měla pro play-off výhodnější výchozí pozici. Zatímco Hanačky své postavení potvrdily i v semifinále, Slavia poměrně překvapivě zaváhala hned v obou domácích utkáních a tak do velkého finále nakonec postoupil k suverénovi letošního ročníku DHK ZORA Olomouc, až 7. celek WHIL - Britterm Veselí.

V „malém" finále o 3. místo si však už Slavistky nenechaly medaili uniknout mezi prsty, když doma dvakrát s přehledem, rozdílem 11 a 6 branek porazily nováčka z Jindř. Hradce. Ve třetím utkání na jihu Čech se očekával v domácím bouřlivém prostředí odpor ambiciózního nováčka, ten však trochu doplatil jednak na to, že fanoušci jako by trochu zanevřeli na svůj tým a nepřišli v takovém počtu jak se očekávalo. Druhým důležitým aspektem byla neúčast klíčové hráčky domácí ofenzívy Hany Martínkové, nejlepší střelkyně domácího družstva v interlize, kterou její mateřský oddíl Baník Most neuvolnil a musela nastoupit v jeho dresu v utkání 1. ligy žen proti DHC Plzeň. Je otázkou jak se Jihočeškám podaří sestavit družstvo pro příští ročník a zda i nadále bude stavět na někdy dost nejistých „hostovačkách".

Bronzová Slavia nakonec zakončila sezonu úspěšným výsledkem. Po zranění nejlepší jejich hráčky Kláry Černé v průběhu sezony bylo asi pro mladé družstvo trenéra Kuťky toto umístění v dané chvíli maximem. O družstvu však jistě uslyšíme v příštích ročnících a mladé talentované hráčky ze Slavistické SCM, které nabraly letos hodně bohatých zkušeností je určitě zúročí už v příštím ročníku. Mladých hráček takového kalibru jako jsou Crhová, Kutlvašrová, Medunová, Krouská a další po našich palubovkách moc neběhá.

Finálovým soupeřem Olomouckého družstva se nakonec stalo družstvo Brittermu Veselí. Veselanky v posledních čtyřech letech hrály vždy finále. Jednou z toho byl titul (v ročníku 2005/06) v dalších třech letech finálová porážka. Paradoxem je, že vždy, kdy se rozhodující utkání hrálo ve Veselí, tak domácí neuspěly. Zisk titulu zde slavil Zlín, Slavia i letos Olomouc, navíc jediný titul vyhrály Veselanky naopak v Praze. Domácí fandové tedy ještě přímou radost z oslav titulu na vlastní kůži neokusili.

V prvních dvou utkáních v Olomouci jednoznačně dominoval domácí celek, který zaskočil svého soupeře soustředěnou obrannou hradbou za kterou stála vynikající Lenka Černá. Výsledkem byly jednoznačné výhry rozdílem 12 a 8 branek. Ve třetím utkání ve Veselí se očekával velký boj, což se nakonec potvrdilo. Jenže po vyrovnaných třech čtvrtinách zápasu přišla zase pověstná Olomoucká zeď postavená z bránících hráček, které odrážely jednu střelu za druhou a to co prošlo pokryla beze zbytku zase Lenka Černá. Závěrečných 14 minut hry vyhrály Hanačky 1:8 a celkově vyhrály zase jednoznačně
sedmibrankovým rozdílem.

Bylo zřejmé, že hostující družstvo přijelo do Veselí s vůlí ukončit sérii co nejdříve a v plné míře využilo svých předností, kterými byla daleko lepší kondice a také házenkářsky svého soupeře předčily. Domácím tahounům Kočí a Handlové postupně začalo ubývat sil, takže zůstala prakticky jediná bojovnice, která dřela až do konce - Gábina Zvoničová. Zahraniční hráčky, které měly být hlavními tahouny nakonec jen paběrkovaly. Velkou postavou ve všech třech finálových utkáních byla v dresu domácích Helena Štěrbová, která v pravý čas ukončila rehabilitaci a naskočila do zápasů.

Také Veselí asi k okolnostem, které je provázely po většinu sezony, dosáhly maxima, protože vypořádat se s absencí po zraněních takových hráček jakými jsou Štěrbová, Dorotíková, Dorňáková a dalších, zasluhuje uznání. Po návratu jmenovaných hráček po zraněních a také očekávaném návratu Lenky Flekové po mateřské bude družstvo zase postrachem všem soupeřům.

Nakonec vítěz a nový mistr republiky - družstvo DHK ZORA Olomouc. Družstvo letos po čtyřletém budování dozrálo, mladé hráčky Tomečková, Hrbková, Raníková, Kovačíková, Spíchalová, Kňourková, které v uplynulých dvou až tří sezonách sbíraly zkušenosti byly od začátku sezony připraveny je zúročit. K osvědčeným tahounům družstva - Hejtmánkové, Šaškové, Dostálové, Marcišové, přišla excelentní střelkyně Vašková, která navíc také výrazně vyztužila obranný val domácího družstva. Do družstva se postupně po zranění zapracovávají i obě studentky z Kunovic Salčáková a Selucká, zejména první z nich je velmi slibnou alternativou pro rozehrávku. Kapitolou samou pro sebe je pak Lenka Černá, která se jednak výrazně podílela na přípravě brankařek a to nejen těch z družstva žen, ale ve dvojici s Barborou Raníkovou vytvořily nejlepší brankařskou dvojici interligy.

Suma sumárum, podařilo se vytvořit soudržné družstvo s těmi nejvyššími ambicemi a ty také děvčata naplnila. Velmi ceněné double (mistrovský titul a zisk Českého poháru), okořenily ještě bronzovými medailemi z WHIL a postupem do osmifinále Challenge Cupu. I v mistrovském celku se dají očekávat změny. Vše je nyní ve fázích jednání, věřme však, že se v Olomouci i v příští sezoně představí silný kolektiv, který bude usilovat znovu o ty nejvyšší příčky.