English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po stopách čtvrtého titulu házenkářek Olomouce

Po stopách čtvrtého titulu házenkářek Olomouce 15.05.2008 09:47:40 - autor: dhkzora, přečteno 3632x

Historicky čtvrtého a v novodobé historii třetího mistrovského titulu dosáhly házenkářky DHK ZORA Olomouc. Vyvrcholilo tak čtyřleté postupné budování družstva a jeho doplňování a broušení do podoby diamantu, který zazářil právě v letošní sezoně ziskem double a dalších trofejí, když po zisku Českého poháru, 3. místa v interlize, postupu do osmifinále Evropského poháru v Challenge Cupu, vybojovalo titul mistra České republiky pro rok 2008.

Po zisku předchozího titulu v roce 2004 se družstvo prakticky rozpadlo. Na zahraniční angažmá odešly Pavla Škavronková, Vendula Aiglová, Lucie Fabíková, Alena Polášková, do Zlína Jana Simerská a Jana Arnošová posílila Bohunice, aktivní činnosti zanechaly Zuzana Coufalová a Helena Fryčáková, po podzimní části pak na přechodnou dobu skončila i Veronika Hejmánková. Ke stávajícím hráčkám, které v družstvu zůstaly: Šašková, Dostálová, Stuchlová, Růžičková, Marečková, Kovářová, Marcišová a Kovačíková, přišla brankařka Raníková ze Slavie a z vlastního dorostu Kozáková, Spíchalová, Hrbková, Tomečková, Kňourková a Bártová. První rok byl rokem stabilizace, družstvo se poprvé a také zatím naposledy neprobojovalo do play-off a ukončilo sezonu na 9. místě interligy.

V dalším ročníku - 2005/06 byl nejvýraznější změnou příchod Lenky Černé, vracející se po letech z Francie a naopak do Španělska odešla Martina Šašková. Na studijní hostování přišla z Veselí Tereza Chmelařová a naopak Adéla Marečková přestoupila do Bohunic. V průběhu sezony se po mateřské vrátila do družstva i Veronika Hejtmánková. Další ročník 2006/07 byl druhým „bronzovým ročníkem", kádr zůstal beze změn, přínosem byl jen po roce návrat Martiny Šaškové a krátké epizody v družstvu zaznamenaly Samcová a Bártová. V obou těchto ročnících skončilo družstvo po semifinálových porážkách od Slavie v roce 2006 po dvou porážkách v Praze 21:20 a 21:20, dvou domácích výhrách 26:22 a 28:24, v 5. utkání v Praze po dvojím prodloužen 31:26 a v roce 2007 po dvou porážkách 29:27 a 23:22 před branami finále, na celkově třetím místě, když v boji o 3 místo porazily nejprve Zlín a o rok později Písek.

Právě skončený ročník byl tedy vyvrcholením čtyřletého období usilovného a trpělivého budování týmu, ve kterém se podařilo skloubit zkušenost s dravým mládím a navíc se podařilo vytvořit i kolektiv, ve kterém všichni táhli za jeden provaz. A výsledek se dostavil.

Přehled držitelů titulů Mistra republiky v dresu Olomouckého klubu:
Rok 1967: - Mistr Československa:

MUDr. Jitka DOBEŠOVÁ, Zdena HEJTMÁNKOVÁ, Marie OPÍCHALOVÁ - Jarmila MATLOCHOVÁ, Libuše VAŘÁKOVÁ, Jarmila HOLČÁKOVÁ, Hana ZAPLETALOVÁ, Milena MIXOVÁ, Jindřiška KVASNIČKOVÁ, Alena PROKOPOVÁ, Eva ZUBKOVÁ a Libuše DO-HNALOVÁ.
Trenér: Jan TLAČBABA, vedoucí družstva Vítězslav HEJTMÁNEK. .

Rok 2003: - Mistr České republiky:
Pavla ŠKAVRONKOVÁ, Vendula AJGLOVÁ - Zuzana COUFALOVÁ, Lucie FABÍKOVÁ, Alena POLÁŠKOVÁ, Martina ŠAŠKOVÁ, Lucie DOSTÁLOVÁ, Barbora STUCHLOVÁ, Martina MARCIŠOVÁ, Kateřina RŮŽIČKOVÁ, Alžběta HOLICKÁ, Romana ŠKAVRONKOVÁ, Helena FRYČÁKOVÁ, Adéla MAREČKOVÁ, Zuzana DORŇÁKOVÁ, Lenka KOVÁŘOVÁ, Alena HODÚROVÁ.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ, asistent: Libor MALÍNEK, vedoucí družstva: Ing. Václav DOBEŠ, masér: Michal KORYTÁŘ.

Rok 2004: - Mistr České republiky::
Pavla ŠKAVRONKOVÁ, Vendula AJGLOVÁ - Zuzana COUFALOVÁ, Lucie FABÍKOVÁ, Alena POLÁŠKOVÁ, Martina ŠAŠKOVÁ, Veronika HEJTMÁNKOVÁ, Lucie DOSTÁLOVÁ, Barbora STUCHLOVÁ, Helena FRYČÁKOVÁ, Kateřina RŮŽIČKOVÁ, Adéla MAREČKOVÁ, Zuzana DORŇÁKOVÁ, Lenka KOVÁŘOVÁ, Jana SIMERSKÁ, Jana ARNOŠOVÁ, Tereza KOVAČÍKOVÁ.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ, asistent: Libor MALÍNEK, vedoucí družstva: Ing. Václav DOBEŠ, masér: Michal KORYTÁŘ.

Rok 2008 - Mistr České republiky::
Lenka ČERNÁ, Barbora RANÍKOVÁ, Irena KOZÁKOVÁ - Veronika HEJTMÁNKOVÁ, Barbora STUCHLOVÁ, Tereza KOVAČÍKOVÁ, Martina MARCIŠOVÁ, Martina ŠAŠKOVÁ, Michaela HRBKOVÁ, Kateřina VAŠKOVÁ, Lucie DOSTÁLOVÁ, Jana KŇOURKOVÁ, Jana SPÍCHALOVÁ, Romana TOMEČKOVÁ, Kristýna SALČÁKOVÁ, Dominika SELUCKÁ.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ, asistent: Libor MALÍNEK, vedoucí družstva: Ing. Václav DOBEŠ, masér: Michal KORYTÁŘ.

Tři mistrovské tituly mají na svém kontě: Martina ŠAŠKOVÁ, Lucie DOSTÁLOVÁ, Barbora STUCHLOVÁ, Martina MARCIŠOVÁ a celý realizační tým. Naopak premiérovými tituly je ten letošní pro Barboru RANÍKOVOU, Irenu KOZÁKOVOU, Michaelu HRBKOVOU, Romanu TOMEČKOVOU, Janu KŇOURKOVOU, Janu SPÍCHALOVOU a Dominiku SELUCKOU. První titul v dresu Olomouce získaly Lenka ČERNÁ, Kateřina VAŠKOVÁ a Kristýna SALČÁKOVÁ, všechny tři však již v minulosti mají tituly ze svého působení ve Zlíně..