English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Město Olomouc ocenilo házenkářské mistryně

Město Olomouc ocenilo házenkářské mistryně 21.05.2008 18:42:36 - autor: dhkzora, přečteno 2721x

Úspěšné družstvo Olomouckých házenkářek přijal ve středu odpoledne ve velké obřadní síni Olomoucké radnice primátor města Olomouc Martin Novotný. Vedení města ocenilo vynikající sportovní výsledky házenkářek v uplynulé sezoně. Primátor ve svém vystoupení ocenil sportovní výsledky a vzornou reprezentaci města na poli sportovním a uvedl, že házenkářky se staly již před několika lety vlajkovou lodí olomouckého sportu. Město darovalo klubu velký LCD televizor a DVD přehrávač, aby se mohla děvčata ještě lépe připravit na své příští soupeřky. Na oplátku předal předseda klubu Ing. Růžička primátorovi zarámovanou fotografii s mistrovskými medailemi bezprostředně po posledním vítězném utkání ve Veselí.

Po slavnostním přípitku si skupina hráček (bez šesti reprezentantek, které jsou na soustředění před kvalifikací o postup na ME) a kompletní realizační tým družstva v neformální debatě popovídal s vedením města. Měly tak možnost si pohovořit mimo primátora i s jeho náměstky Svatoplukem Ščudlíkem, Vladimírem Pokorným, Martinem Majorem, Ladislavem Šnevajsem, Hanou Tesařovou i s tajemníkem magistrátu města Janem Večeřem.

Radní se zajímali o podrobnosti ze zákulisí v družstvu i o to jak probíhá příprava a jak moc házená bolí. Došlo i na bojový pokřik družstva před utkáními, který si pan primátor velmi přál slyšet. Děvčata se chvíli ošívala, protože pokřik je jen málo publikovatelný, potom se ale v majestátní síni radnice přece jen rozlehl pokřik, který si muselo vyslechnout před zápasy všech 38 soupeřů se kterými se družstvo Zory v soutěžních utkáních v sezoně utkalo.

Každá hráček si z radnice odnesla květinu a malou pozornost, ale také nezapomenutelný zážitek a víru v to, že vedení našeho města za nimi stojí. Na závěr setkání využily házenkářky nabídky a po výstupu na radniční věž se mohly pokochat pohledem na své město z ptačí perspektivy.

Více naleznete na www.olomouc.cz