English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Ruská družstva ovládla Evropské poháry

Ruská družstva ovládla Evropské poháry 25.05.2008 10:27:56 - autor: dhkzora, přečteno 2024x

Odvetnými finálovými utkáními skončily v sobotu všechny čtyři Evropské pohárové soutěže. Dvě prvenství si odnesla družstva ze země mistryň světa Ruska, když proměnily dvě finálové účasti ve dvě prvenství - v Champions League - Zvezda Zveningorod a v Poháru EHF - Dinamo Volgograd. Pohár vítězů pohárů se stal kořistí norského celku Larvám HK a v Challenge Cupu, ve kterém úspěšně startovala i naše děvčata si pohár vybojoval celek německé bundesligy - Vfl Oldenburg.. Zajímavostí je, že ve všech čtyřech duelech vyhrála vítězná družstva obě utkání, jak na domácí plůdě, tak i na hřišti soupeře.

Finálové výsledky jednotlivých pohárů:

CHAMPIONS LEAGUE::
Zvezda ZVENIGOROD (RUS) - Hypo NIEDERŐSTERREICH (AUT) - 25:24 a 31:29.

POHÁR VÍTĚZŮ POHÁRŮ:
LARVIK HK (NOR) - Rulmentul Urban BRASOV (ROM) - 25:21 a 25:19

POHÁR EHF:
HC DINAMO VOLGOGRAD (RUS) - Itxako NAVARRA (ESP) - 27:25 a 23:20.

CHALLENGE CUP:
Vfl OLDENBURG (GER) - Metignac HANDBALL (FRA) - 31:25 a 29:26.

Výkonný výbor DHK ZORA Olomouc rozhodl o tom, že mistrovský celek, vítěz Českého poháru a osmifinalista Challenge Cupu - družstva DHK ZORA Olomouc bude v sezoně 2008/09 opět startovat v Evropském poháru. Družstvo bylo přihlášeno do druhého nejvýznamnějšího poháru po Champions League - Poháru vítězů pohárů.