English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > DHK ZORA připravuje 50. ročník POHÁRU MÍRU

DHK ZORA připravuje 50. ročník POHÁRU MÍRU 25.05.2008 20:11:18 - autor: vasek, přečteno 2021x

DHK ZORA připravuje 50. ročník POHÁRU MÍRU

Tradiční házenkářský turnaj žen, kterým vrcholí letní část házenkářské sezony, je nejstarším a nejznámějším turnajem klubových družstev žen v České republice. V letošním roce bude mít na programu již svůj 50. ročník.

Turnaj se uskureční ve dnech 22. - 24. srpna 2008 ve sportovní hale DHK ZORA Olomouc na Andrově stadionu. Pořadatelé předpokládají, že by se jedno až dvě utkání sehrála ve sportovní hale v Litovli a to zejména z důvodu propagace ženské házené v tomto jinak házenkářském městě, kde však dosud ženská házená nezapustila kořeny.

Turnaj se bude hrát za účasti šesti družstev systémem každý s každým v plném hracím čase 2x 30 minut, každé z družstev tedy za tři dny sehraje 5 kvalitních zápasů. Obsazení bude i letos velmi dobréí, pořadatelský klub musel zatím odmítnout další zájemce. Na turnaji by měla startovat tato družstva:
Německý bundesligový tým Thüringer HC se čtvrtou nejlepší střelkyní bundesligy a českou reprezentantkou Martinou Knytlovou a další českou reprezentantkou odchovankyní olomouckého klubu Lucií Fabíkovou, další bundesligový celek SC Markranstädt, dvě polská družstva nejvyšší soutěže Elbląski klub sportowy Start a Sośnica Gliwice, slovenský trojnásobný mistr Iuventa Michalovce a samozřejmě domácí mistr České republiky DHK ZORA Olomouc.