English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Kuťka už netrénuje Slavii Praha

Kuťka už netrénuje Slavii Praha 29.05.2008 08:34:51 - autor: , přečteno 2808x


Házenkářky Slavie mají nové trenéry a problémy s brankářkami

Třetí místo v extralize a finále Českého poháru. To je letošní vysvědčení házenkářek Slavie, které obhajovaly mistrovský titul. Vedení hodnotí sezonu jako spíše neúspěšnou, novým koučem týmu se stal Antonín Střelec.

"Z hlediska našich cílů před sezonou je třetí místo neúspěch," potvrzuje generální manažer DHC Slavia Praha Richard Toman. "Z hlediska věkového složení týmu, odchodu klíčových hráček před sezonou a po počátečním výpadku v soutěži se dá říci, že jsme sezonu ještě zachránili," dodává Toman.

Slavia v druhé polovině soutěže chytila vítěznou slinu. Ve finiši interligy předstihla Veselí a získala výhodnější pozici před semifinále právě s tímto soupeřem. "První zápas doma jsme ale nezvládli psychicky," uznal manažer. "Druhé utkání už ovlivnily i jiné faktory, o kterých se hodně v házenkářském prostředí hovořilo. Třetí duel na Moravě se rozhodoval v prodloužení a náš výkon konečně odpovídal tomu, na co jsme náš tým připravovali," vrátil se Toman k semifinálovému neúspěchu Slavie.

Hned po skončení sezony začali ve Slavii pracovat na opětovném navrácení týmu na nejvyšší pozice. "Po sezoně jsme neprodloužili smlouvu s Tomášem Kuťkou, kterému jsme poděkovali za rok a půl kvalitní práce," popisuje změny ve Slavii Toman. "Tomáš nastoupil v půlce minulé sezony do potácejícího se družstva a pomohl - i když základ práce položil předchozí trenér Zeman - získat loňský titul. I letos pracoval kvalitně a dobře, ale chceme jít dále trochu jinou cestou."

Ve Slavii, podobně jako ve většině házenkářských týmů u nás, se obtížně shánějí finanční prostředky. "Na příští rok máme rozpočet pokrytý tak z osmdesáti procent. A byli jsme proto postaveni před rozhodnutí, zda hrát evropské poháry, nebo mít zahraničního trenéra. Zahraniční kouč je pochopitelně dražší než tuzemský a my ve Slavii chceme hrát evropské poháry," vysvětlil Toman důvody ukončení spolupráce s Kuťkou.

K interligovému týmu byl proto povolán ze slávistického SCM jako trenér Michal Červenka. "Michal Červenka je úspěšným trenérem naší mládeže a má první trenérskou třídu. Koučem a zodpovědnou osobou pak bude Antonín Střelec," prozradil nová jména na lavičce sešívaných házenkářek Toman.

Antonín Střelec je bývalým trenérem Veselí, Kunovic a Zlína. Se Zlínem vybojoval v lize bronz (2004), o rok později i ligový titul. Ve Slavii bude muset vyřešit především palčivou otázku v brankovišti. "Eva Průšová nám oznámila, že končí s aktivní kariérou z osobních a zdravotních důvodů. Vyvázat se z ještě rok platné smlouvy chce naše jednička Kristýna Selicharová," popisuje kritickou situaci s brankářkami manažer.

Do branky tak zbývá Slavii pouze juniorská reprezentantka Lucie Satrapová. "Brankářský post samozřejmě řešíme. Věřím, že na reprezentační akci přijde na jiné myšlenky Selicharová, v záloze máme mladou brankářku z Bratislavy, která by měla jít do Prahy studovat. A oslovili jsme s nabídkou práce pro Slavii i možnou výpomoc v brance Lucku Kantůrkovou," říká Toman.

Pokud jde o hráčky v poli, ve Slavii budou pokračovat opory Jonášová a Černá. "Činnost ale ukončila Petra Janečková, která odjíždí minimálně na rok do zahraničí a nehodlá v házené pokračovat. Kleperádová se vrací do Kobylis a otazník visí nad Štolfovou. Té koliduje zaměstnání s tréninky a byly s tím v posledních dvou letech problémy. Osobně jsem přívrženec toho, aby u nás pokračovala, ale nechám věc na trenérech, ať se společně dohodnou."

Doplnění týmu bude jako tradičně především z kvalitní mládežnické líhně Slavie. "Přesto bychom rádi získali jednu zkušenou hráčku, ale zatím k tomu nebudu říkat více," uzavírá Richard Toman.

Zdroj: www.idnes.cz