English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Dvě třetiny interligových družstev bude hrát Evropské poháry.

Dvě třetiny interligových družstev bude hrát Evropské poháry. 12.06.2008 05:51:26 - autor: , přečteno 2485x

 

Nevídaný počet českých a slovenských ženských družstev se přihlásil pro ročník 2008/09 do Evropských pohárů. Hned osmička celků, což jsou plné dvě třetiny všech účastníků bude v osudí EHF pro některý ze čtyř Evropských pohárových soutěží.

V nejprestižnějším z nich - Champions League může letos startovat pouze Slovenský mistr, po jednom zástupci z každé země budou mít další dva poháry - Pohár EHF a Pohár vítězů pohárů a stejně jako v minulém ročníku tři účastníci interligy budou hrát Challenge Cup.

Úplným nováčkem v pohárové Evropě bude Jihočeský celek Jindřichova Hradce, všechna ostatní družstva již v EP startovala.

Která interligová družstva se tedy do pohárů přihlásila ?

Champions League - ŠKP Bratislava
Pohár vítězů pohárů: Iuventa Michalovce a DHK ZORA Olomouc
Pohár EHF: Slovan Duslo Šaľa a Britterm Veselí
Challenge Cup: ŠKP Banská Bystrica, DHC Slavia Praha a Házená Jindř. Hradec.

Všem družstvům, zejména těm českým přejeme hodně získaných bodů pro vylepšení českého koeficientu, aby se česká klubová házená dostala znovu na pozice, které musela před časem. opustit. Losování všech pohárů se uskuteční v polovině července ve Vídni.