English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Otevřený dopis předsedovi ČSH

Otevřený dopis předsedovi ČSH 02.07.2008 15:52:53 - autor: , přečteno 2251x

Vážený pane předsedo, 02. 07. 2008

obracím se na Tebe s žádostí o vysvětlení, jak dospěl výkonný výbor k rozhodnutí znovu pověřit pana Tkadlece vedením ženské reprezentace. Nemám vůbec nic osobně proti Jirkovi Tkadlecovi, naopak vážím si ho jako pracovitého a svědomitého člověka, který na sekretariátu svazu dělá svou práci s plným zaujetím.

Bohužel se však nemohu ubránit dojmu, že vedením reprezentace by měl být pověřen člověk s většími zkušenostmi z ženské házené, který má za sebou úspěšné účinkování u ženských ligových celků, což Jirka Tkadlec určitě není. Velmi by mě zajímal rozbor a hodnocení reprezentačního trenéra za období dvou let kdy je u reprezentace. Jak je zhodnocen herní projev družstva, jak se trenér a potažmo i vedení ČSH dívá na množství hráček, které odmítají reprezentovat, jak bude řešeno ekonomické zabezpečení ženské reprezentace, jak jsou hodnoceny výsledky družstva a dosažené ne - úspěchy atd. Přece není možné, aby hráčka reprezentující svou zemi si brala na akce reprezentace dovolenou a prakticky finančně i jinak doplácela na to, že patří ve své zemi v jistém oboru mezi nejlepší.

To je jistě jedním z důvodů proč se zkušené a osvědčené reprezentantky z družstva vytrácejí. Další důvody pak bude třeba asi hledat přímo uvnitř družstva, to musí nejlépe vidět realizační tým i vedení svazu, některé náznaky se však na nejrůznějších úrovních dost probírají a diskutují. Proto by mě velmi zajímalo vysvětlení tohoto stavu z úst nejpovolanějších.

Z uvedených důvodů nemohu souhlasit s tím, že na funkci trenéra ženské a v podstatě i mužské reprezentace je „vybrán" trenér bez jakéhokoliv výběrového řízení a je potvrzen ve funkci trenér za jehož předchozího působení bylo dosaženo snad nejhorších výsledků v historii české ženské házené. Vždyť jediným dílčím úspěchem byl postup z předkvalifikace na podzim, minulého roku v Plzni, když ta předchozí předkvalifikace také v domácím prostředí (Cheb) na podzim 2006 byla neúspěšná stejně jako následné play-off letos v květnu o postup na ME proti Švédsku.

S pozdravem

Ing. Václav DOBEŠ, člen Rady ČSH