English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Akademičky jsou na MS ve čtvrtfinále

Akademičky jsou na MS ve čtvrtfinále 09.07.2008 08:17:45 - autor: vasek, přečteno 2162x

 

V Benátkách probíhá od 3. do 14. července 19. Akademické mistrovství světa v házené, kterého se zúčastní mužský i ženský výběr České republiky. Ženská reprezentace je vedena olomouckým kormidelníkem Lubomírem Krejčířem a ve výběru je hned 7 hráček letošních mistryň ČR: Barbora Raníková, Kristýna Salčáková, Tereza Kovačíková, Romana Tomečková, Michaela Hrbková, Jana Spíchalová, a Dominika Selucká a dále Chmelařová, Štěrbová (Veselí), Knedlíková, Crhová, Satrapová (Slavia), Kučerová, Keclíková (Písek), Budayová (Zlín).

České družstvo hrálo v základní skupině D, kde jim soupeřem byly Turecko (v čele s jednou z nejlepších světových házenkářek Yeliz ÖZEL) a Litva. Z italského šampionátu nepřicházejí zatím žádné oficiální informace, od našeho trenéra jsme však získali alespoň zprávu o postupu našich děvčat do čtvrtfinále. Skupinu vyhrálo podle očekávání Turecko, které porazilo Litvu 40:35 a naše děvčata 28:19, v souboji o postup pak naše družstvo vyhrálo nad Litvou 34:25 a je ve čtvrtfinále, které se bude hrát ve středu a ve čtvrtek. .

O dalším průběhu budeme průběžně informovat. .