English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Ohlédnutí za Akademickým mistrovstvím světa

Ohlédnutí za Akademickým mistrovstvím světa 16.07.2008 08:09:56 - autor: , přečteno 1891x

 

Akademické mistrovství světa v Itálii je minulostí. Konečné pořadí může být pro někoho překvapením - výhra Turecka však znovu potvrdila obrovský rozmach ženské házené v této zemi. Druhé Maďarky potvrdily vysokou kvalitu Maďarské házené o výkonnosti Rumunek a Srbské školy není také třeba pochybovat.

.České akademičky nakonec skončily v polovině startovního pole na 7. místě. Je však třeba říci, že jejich vystoupení nebylo vůbec špatné, sehrály několik výborných zápasů, proti absolutní špičce tvořené vlastně A reprezentacemi Turecka, Azerbájdžánu ani proti velmi silným Maďarkám však neměly šanci. Tato utkání však hráčkám odhalila jak velké rozdíly v kvalitě jsou mezi těmito špičkovými družstvy a našimi soutěžemi, jaké je pojetí házené ve světě a v našem podání.

Nejčastější konfrontace se světem však může být jen ku prospěchu. Věřme tedy, že zejména Olomoucké účastnice AMS si z ní odnesly poučení a další zkušenosti pro další svou činnost zúročí v nové sezoně, při obhajobě titulu.. Vystoupení našich děvčat se vyznačovala především obrovskou bojovností a kolektivním pojetím své hry.Nejlepšími hráčkami českého výběru podle trenéra Krejčíře byly brankařka Barbora Raníková, Michaela Budayová ze Zlína a další Olomoucká hráčka Romana Tomečková, která byla nejlepší střelkyní družstva. V obraně byly nejspolehlivější Olomoučanky Tereza Kovačíková, Jana Spíchalová a Dominika Selucká spolu s Veselskou Helenou Štěrbovou.

Střelkyně branek ČR:
Tomečková 31, Budayová 21, Crhová 17, Keclíková 12, Štěrbová 11, Hrbková 10, Chmelařová 8, Knedlíková 7, Spíchalová 6, Salčáková 4, Kovačíková 2, Selucká 1.