English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky v poháru do Běloruska

Hanačky v poháru do Běloruska 22.07.2008 12:22:34 - autor: vasek, přečteno 2119x

Logo Cup Winners Cup

Přesně v 11,50 hod. vytáhla jedna z funkcionářek EHF ve vídeňském sídle federace jako třetí v pořadí zápasů druhého kola Poháru vítězů poháru jmenovku DHK ZORA Olomouc a vzápětí k němu BNTU Belaz Minsk z Běloruska. Znamená to tedy, že Hanačky změří své síly s běloruským soupeřem v prvním utkání v domácím prostředí v sobotu 4. října v 17:30 hod. v hale UP a o týden později pojedou k odvetě do Minsku.

Zbývající dvojice 2. kola Poháru vítězů:

Vand der Voost Quintus (NED) - HIFK Damenhandboll (FIN)
Maistars (POR) - Önnerds HK (SWE)
ABU Baku (AZE) - Panellionis Lefkosias (CYP)

Losovaly se samozřejmě i další poháry. Z interligových družstev má v Poháru EHF Veselí za soupeře slovinský celek RK Celeia Zalec, ještě příjemnější los v Poháru EHF měla Šaľa, kterému vylosovali soupeře z Farských ostrovů družstvo Stjornan. V poháru vítězů poháru byla Iuvenbta Michaliovce nalosována do 3. kola a zde narazí na francouzský Havre HAC.

Osud si znovu zahrál s našimi děvčaty, protože pokud by přes svého silného běloruského soupeře přešly do 3. kola, čekal by je opět velmi "atraktivní" soupeř - Dinamo Pančevo ze Srbska a opět bychom hráli první utkání na domácím hřišti. Tedy tak jako v minulém ročníku nic příjemného nás v poháru ani letos asi nečeká.

 

V challenge Cupu Jindřichův Hradec bude hrát ve skupině čtyř celk o dvě postupová místo v rámci 2. kola, pražská Slavia pak již zná svého soupeře v CVhallenge Cupu ve 3. kole a bude jím ZRK Tuzla z Bosny a Hercegoviny.

Velmi těžký los má česká ženská reprezentace, která bude hrát na podzim kvalifikaci o postup na MS 2009 do Číny. Hraje v šestičlenné skupině spolu s Nizozemskem, Lotyšskem, Tureckem, Řeckem a Angliíé o jediné postupové místo

 

Další podrobnosti doplníme později