English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Dorostenky házenkářského oddílu DHK ZORA Olomouc kralovaly nedaleko Italské Neapole.

Dorostenky házenkářského oddílu DHK ZORA Olomouc kralovaly nedaleko Italské Neapole. 22.07.2008 16:02:13 - autor: , přečteno 2950x

V malebném přístavním městě Gaeta asi 50km od Neapole se konal 20.ročník mezinárodního turnaje mládeže - Memorial "F. CALISE „.

Mladé házenkářky Hanácké metropole se poprvé v historii oddílu vypravily do 1500km vzdáleného přístavu porovnat své házenkářské umění a také si odpočinout po náročné sezóně.

V konkurenci družstev z Rumunska, Maďarska, Švédska a domácí Itálie zanechaly Olomoucká děvčata výborný dojem. Na turnaj odjela hned dvě družstva našeho oddílu. Děvčata Sportovního centra mládeže (hrající 1.ligu starších dorostenek ČR) -DHK ZORA Olomouc A a družstvo mladších dorostenek - DHK ZORA Olomouc B. Hráčky obou družstev jsou věkově stejně staré a tak se utkala ve stejné soutěži tohoto turnaje - hráček do 18ti let. Hned v prvním utkání turnaje na sebe obě družstva narazila a „A" tým vyhrál 11:9.

To byl pro „A" tým jediný těsný výsledek. Děvčata proměnila zkušenosti z náročné soutěže starších dorostenek národního šampionátu a hned v dalším utkání proti Maďarskému Györu svého soupeře deklasovaly úžasným výsledkem 24:2. Druhý olomoucký tým nad tímto soupeřem vyhrál 10:9. Maďarky nakonec prohrály jen s oběma družstvy Olomouce a Rumunským Caracalem.

Po tomto vysokém vítězství se bohužel stala naše děvčata pro některá družstva postrachem a Rumunské družstvo BRASOV nenastoupilo proti družstvu „A" ani proti družstvu „B". Obě družstva tak bez boje vyhrála pro soupeře přijatelným výsledkem 5:0 kontumačně. K dalšímu utkání nastoupilo „B" družstvo proti Italskému Palermu a vyhrálo po boji 15:14. Palermo však neprojevilo sportovního ducha a proti týmu „A" nenastoupilo a prohrálo 5:0 kontumačně.
Své sportovní srdce však ukázalo další družstvo, tentokráte ze Švédského města Stockholm. Olomoucký „A" tým však s přehledem kraloval i v tomto utkání a vyhrál jasně 18:4. Vítězství dosáhla i děvčata „B" týmu výhrou 13:10.

Posledním soupeřem obou družstev byla Rumunská děvčata týmu C.S.S. Caracal. Vytáhlé Rumunky své soupeře přehrávaly náročnou vysunutou obranou 1:2:3. Vítězství si odnesly i z utkání s našim „B" družstvem v poměru 21:17. Ve svém posledním utkání nestačily Rumunky, ale na náš „A" tým. Ten toto utkání absolvoval asi 15 minut po odehrání utkání se Švédkami, ale Olomoucká děvčata se do Rumunek pustily s obrovskou vůlí po vítězství a svého soupeře přehrály 21:8.

Bez ztráty bodu tak „A" tým postoupil do finálového utkání a svého soupeře se dočkal z dalšího utkání svých kamarádek z oddílu („B"týmu Olomouce) a Rumunského družstva C.S.S. Caracal. Olomoučanky se na svého protivníka tentokráte připravily mnohem lépe a semifinálové utkání bylo neustále vyrovnanou záležitostí. V normálním čase utkání skončilo nerozhodně 10:10 a následovalo prodloužení. Rumunky však dokázaly předvést více házenkářského umění a po zásluze postoupily do finále výhrou 14:12.

Druhý den večer se tedy čekalo zda Rumunky oplatí našemu „A" týmu krutou porážku nebo Olomoučanky předvedou znovu svou výbornou hru.
Očekávané finále bylo však více dramatické před svým zahájením, než v samotné hře. Mladé Hanačky zahrály famózně a až v konci utkání daly soupeřkám prostor pro seberealizaci. Vítězstvím 27:13 zanechaly Olomoucké hráčky v Italské Gaetě ten nejlepší dojem a uznání soupeřek i pořadatelů.
Po skončení utkání se stalo něco nevídaného. Rumunské družstvo se nejdříve poklonilo před hráčkami Olomouce, pak jim projevily i slovní uznání a nakonec vzaly naše děvčata za ruce, aby v obrovském kole zatancovaly obě družstva ve středu hřiště.

Olomoucký „A" tým turnaj suverénně vyhrál, druhé místo obsadila Rumunská děvčata z C.S.S. Caracal, třetí pak „B" tým Olomouce. Za stupni vítězů zůstala děvčata Maďarského Györu.

Turnaj byl velmi náročný i teplotním zatížením. Utkání se hrála na otevřených hřištích a v Gaetě bylo na slunci vedro kolem 50oC. Noční teploty neklesly pod 30oC. Vedra jsme si tedy užily dostatečně. Osvěžení jsme však našli na nádherných plážích a na tuto dobu v nečekaně teplém moři.

Sestava DHK ZORA Olomouc „A":

Lucie Rašková - Veronika Hofmanová, Klára Zedková, Andrea Kulíšková, Karolína Spurná, Kateřina Novotná, Monika Bartů, Martina Salčáková, Alena Zvonařová, Anna Gebre Selassie, Lucie Severová, Tereza Kubáčková, Dominika Hymrová
Vedoucí družstva: Pavel Širůček, trenér: Jiří Novotný

Sestava DHK ZORA Olomouc „B":

Eliška Nezvalová, Marcela Babáčková - Petra Smékalová, Renata Studená, Markéta Zavadilová, Andrea Tótová, Markéta Beranová, Eva Kolaříková, Kristýna Vladařová, Lucie Veselská, Monika Roubalová, Lenka Mazalová, Nela Martincová
Vedoucí družstva: Miluše Kroutilová, trenérka: Ilona Hapková