English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Několik dalších informací o hráčkách Minsku

Několik dalších informací o hráčkách Minsku 25.07.2008 15:07:12 - autor: vasek, přečteno 1940x

 

Velice těžko se sbírají informace o soupeři házenkářek DHK ZORA Olomouc ve 2. kole Poháru vítězů pohárů - běloruském BNTU BelAZ Minsk. Na internetových stránkách klubu i Běloruské házenkářské federace je jen pár velmi strohých informací. Tabulky, nebo výsledky nejvyšší soutěže tam nenajdete vůbec. Takže jak si družstvo vedlo v uplynulém ligovém ročníku zatím vůbec nevíme. Známo je jen to, že družstvo tohoto klubu je několikanásobným mistrem Běloruska a vítězem poháru, většina hráček má na svém kontě 3 - 5 mistrovských titulů a 2 - 5 vítězství v poháru..

Družstvo je i přes své zkušenosti poměrně mladé, věkový průměr šestnáctičlenného kádru je necelých 22 toků, nejstarší je 34 letá reprezentační pivotmanka Tatiana Ryzhevich. S výjimkou 2 mladých hráček jsou všechny nositelkami titulu „Mistr sportu", další z reprezentantek Elena Kulik má titul „Mistr sportu mezinárodní třídy".

Mezi nejlepší střelkyně patří reprezentační křídlo Viktoria Bai, která v pěti utkáních Evropských pohárů minulého ročníku nastřílela 41 branek, na spojce hrající Elena Kulik jich zaznamenala 24, pivotka Tatina Ryzhevich 15, další pivot a reprezentantka Hanna Sukhamirava 11 atd. Všechny uvedené hráčky nastoupily ve všech pěti utkáních a tvoří pravděpodobně základní kostru družstva. Stabilní brankařskou dvojici tvoří Yauheniya Evdokimovich a Elena Tarasiuk. Šéftrenérem je 44 letý Konstantin Sharavarov, který byl jedním z trenérů SSSR, které v roce 1976 vyhrálo Olympijský turnaj v Montrealu.