English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářské mistryně v pilné přípravě

Házenkářské mistryně v pilné přípravě 30.07.2008 15:51:00 - autor: dhkzora, přečteno 4124x

Druhým týdnem pokračuje od pondělka v domácím prostředí dvoufázová příprava družstva žen DHK ZORA Olomouc před novou sezonou .V plné přípravě je v současné době zatím jen 11 hráček, Akademičky ještě stále čerpají dovolenou. Konec minulé sezony pro ně totiž skončil až 13. července posledním utkáním na Akademickém mistrovství světa v Itálii a proto ještě dočerpávají zasloužené volno. I ostatní hráčky končily uplynulou sezonu až poslední červnový den, takže na rozdíl od většiny družstev měly sezonu hodně prodlouženou.

První blok skončí v pátek, příští týden od pondělka 4. srpna bude navazovat další fáze nabíráním fyzičky v areálu házené v nedalekém Kostelci na Hané, jehož součástí budou i „oblíbené" výběhy na nedaleký Kosíř. Prostředí je pro děvčata důvěrně známé, absolvovaly zde týdenní pobyt i před loňskou úspěšnou sezonou. V areálu je k dispozici venkovní hřiště s umělým povrchem, tartanový běžecký ovál, výborně vybavená posilovna a samozřejmě sportovní hala která je domovským stánkem místních házenkářů Sokola Kostelec na Hané.

Další týden (11. - 17. 08.) má družstvo na programu zápasové turné po Německu, v rámci kterého sehraje čtyři utkání s bundesligovými družstvy v Erfurtu a v blízkosti Dortmundu v severním Porýní - Vestfálsku, kde bude absolvovat i tři tréninkové jednotky a v pátek až neděli v Markranstädtu (v blízkosti Lipska) turnaj Piranhas Cup, kde sehraje 5 utkání s dalšími bundesligovými celky a družstvem polské extraklasy. Poté bude následovat domácí - 50. ročník Poháru míru a v závěru měsíce srpna v Hodoníně vyvrcholí herní příprava čtyřmi utkáními Slováckého poháru, kde startuje 5 účastníků startujících v Evropských pohárech a mimo jiné zde narazí i na svého soupeře z 3. kola Poháru vítězů pohárů BNTU BelAZ Minsk.

Kdo tedy tvoří jedenáctku hráček, které již polykají druhý týden dávky naordinované trenérem Lubomírem Krejčířem a jeho asistentem Aloisem Lasovským ? Z brankařek jsou to nová akvizice Dáša Vyhlídalová a Irena Kozáková, další staronová tvář v družstvu Katka Růžičková, stálice z mistrovského celku Martina Uličná - Marcišová, Veronika Hejtmánková, Barbora Stuchlová, Lucka Dostálová, jediná z Akademiček, která nastoupila do přípravy již tento týden - Míša Hrbková a tři dorostenky: Lucka Severová, Bára Pašková a Anička Gebre Selassie.

Do přípravy v Kostelci na Hané se pak od pondělka zapojí i zbývající hráčky kádru družstva kterými jsou : Barbora Raníková, Tereza Kovačíková, Jana Spíchalová, Kristýna Salčáková, Romana Tomečková, Dominika Selucká a jediná z „neakademiček" Martina Šašková.

K této informaci budeme postupně dodávat fotografie z přípravy.

Fotogalerie

Zobrazuji 125 (z 48 fotografií).  1 2 [další >>]