English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Debakl Hanaček v prvním utkání v Německu

Debakl Hanaček v prvním utkání v Německu 12.08.2008 03:37:33 - autor: vasek, přečteno 2312x


Thüringer HC - DHK ZORA Olomouc 39:21 (17:11)

Po strastiplné třináctihodinové cestě z Olomouce do Erfurtu (skoro 700 km) musely Olomoucké házenkářky nastoupit do utkání doslova přímo z autobusu. První patnáctiminutovku dokázaly ještě držet krok se svým velmi sílným soupeřem (7:6), poté se však již začaly projevovat první náznaky únavy z cesty a zbývající čas do konce poločasu vyhrály domácí hráčky rozdílem pěti branek. V té době se ve výborném světle ukázala Dáša Vyhlídalová, která zlikvidovala několik tvrdých střel kanonýrky Uhlgň a brejky nové posily Andrijany Atanasosky.

Oba trenéři v průběhu druhého poločasu zapojili do hry postupně všechny své hráčky, kádr domácích je však přece jen podstatně kvalitnější, což se projevilo na narůstajícím rozdílu skore. Domácí celek prokázal své vysoké kvality a výborně doplněný kádr družstva a potvrdil že bude na našem turnaji o Pohár míru příští týden v Olomouci velkým favoritem na prvenství.

Pro Hanačky byl zápas vlastně prvním herním testem, tomu také odpovídala jejich hra plná nepřesností a menší jistoty při zakončování.Domácí nastoupily do utkání bez zraněné Jurack, M. Atanasosky, chorvatky Starček a reprezentantky Nadine Hardter, která je na Olympiádě v Pekingu. Hanačkám vhyběla brankařka Raníková a Stuchlová, svůj debut v družstvu žen si odbyly Barbora Pašková a 17 letá Anna Gebre Selassie.

Rozhodčí: Niedtner, Halley (GER) 300 diváků 7m hody: 5/4 - 3/1, vyloučeín: 2 - 4.

Sestavy a branky:

Thüringer HC: Roch, Bralo - A. Atanasoska 4, Knytlová 9/2, Bohm 3/1, Uhlig 3, Noveska 6/1, Dolny 1, Dangel 7, Fabíková 6..

DHK Zora Olomouc: Vyhlidalová, Kozáková - Hejtmánková 2, Růžičkova 3, Kovačíková, Uličná 2, Hrbková 2/1, Salčáková 3, Tomečkova 2, Pašková, Dostálová, Selucká 1, Spichalová 2, Šašková 3, Gebre Selassie 1.