English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 50. ROČNÍK POHÁRU MÍRU DNES ZAČÍNÁ

50. ROČNÍK POHÁRU MÍRU DNES ZAČÍNÁ 22.08.2008 08:22:34 - autor: vasek, přečteno 1959x

 

Jubilejní 50. ročník mezinárodního turnaje v házené žen Pohár míru, hraný současně jako Memoriál Evy Dostálové a Jana Gogola začíná dnes v Olomoucké hale DHK ZORA na Andrově stadionu. Bohužel jsme včera zaznamenali velkouí ztrátu. Účastník interligy a trojnásobný mistr Slovenska Iuventa Michalovce, která se netají svými cíli znovu vydobýt své výsadní postavení v interlize a na Slovensku, svou účast na turnaji na poslední chvíli zrušila. Pro družstvo s takovými ambicemi, které se pro novou sezónu posílilo o čtveřici zahraničních hráček a několik dalších hráček, se může dostat do takové situace, že nepostaví dostatek hráček, které by mohly do Olomouce přijet.

Pořadatelé proto museli udělat velké zásahy do programu celého turnaje, došlo ke změně rozpisu jednotlivých utkání, musely se zrušit již smluvně zajištěné noclehy i stravování pro celou dobu plánovaného pobytu družstva v Olomouci. Turnaj se bude hrát od pátku do neděle - jak bylo plánováno, počet utkání se však redukuje na dvě v pátek, čtyři a jedno v Litovli v sobotu a tři utkání budou sehrána v neděli. Nový rozpis turnaje najdete na našich stránkách v sekci Program Poháru míru

Všechna ostatní družstva jsou již v plné síle v Olomouci a věřme, že zbývající pětice týmů předvede na Hané výbornou házenou. Olomoucké družstvo nastoupí do turnaje i se svou reprezentační gólmankou Barborou Raníkovou, která po zranění v sezoně ještě nechytala, pro zranění však nenastoupí Martina Šašková a další ztrátou je Barbora Stuchlová, která se rozhodla ukončit svou hráčskou kariéru. Příležitost tak dostanou i dvě dorostenky , které již s družstvem absolvovaly celou letní přípravu i zápasové turné v Německu.

Favoritem tak po odstoupení Iuventy bude asi bundesligový Thüringer HC, který se také netají ambicemi na útok na špici německé nejvyšší soutěže. V družstvu je řada reprezentantek svých zemí, jsou zde tři Makedonky, dvě Chorvatky, Polka a také dvě české reprezentantky Martina Knytlová a naše odchovankyně Lucie Fabíková. Velmi silnou sestavu přivezl do Olomouce přední polsky celek Start Elbląg. O postup do 1. bundesligy bude letos usilovat další účastník turnaje Markranstädt SC, který má ve svém kádru také tři zahraniční hráčky. K polské špičce patří jistěi i Sośnica Gliwice, letos na turnaji již poosmé, která nejvyšší polskou soutěž - ekstraklasu vybojovala, ale z finančních důvodů bude hrát pouze 1. polskou ligu.

Pro domácí družstvo DHK ZORA Olomouc - úřadujícího mistra České republiky bude turnaj poslední přípravou před interligou. Z důvodu enormního zatížení na zájezdu v Německu a zdravotním problémům, které na něm vznikly, byl trenér nucen zredukovat rozsah přípravy a proto vedení klubu rozhodlo odhlásit družstvo z turnaje v Hodoníně, který se hraje příští víkend. Po již výše uvedených absencích nastoupí družstvo se všemi svými oporami, které budou klub, a město reprezentovat v interlize i Evropském poháru vítězů pohárů. Uvidíme tedy brankařky Raníkovou, Vyhlídalovou a Kozákovou, reprezentnky Kovačíkovou, Hrbkovou, Tomečkovou, Uličnou, Spíchalovou, Dostálovou a Salčákovou, juniorské reprezentantky Paškovou a Gebre Selassie a dále Růžičkou vracející se po roce z Německa, duši družstva Hejtmánkovou a Seluckou.

Průběžné výsledky turnaje a tabulky střelkyň budou průběžně doplňovány na našich stránkách v sekci Pohár míru.