English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Thüringer potvrzuje roli favorita

Thüringer potvrzuje roli favorita 24.08.2008 08:38:15 - autor: , přečteno 2115x


Po dvou dnech 50. ročníku Poháru míru v házené žen v Olomouci potvrzuje roli fa-vorita jeden z nejlepších týmů německé 1. bundesligy, když prochází turnajem bez sebe-menšího zaváhání. Oba své polské soupeře smetl rozdílem třídy, domácí děvčata jim do-kázala vzdorovat zejména ve druhém poločase, kdy se hrála výborná a naprosto vyrovna-ná partie, která skončila remízou.

Jubilejní ročník má vůbec výbornou úroveň. Čtveřice družstev má opravdu vysokou kvalitu, slabší je však bohužel družstvo Sosnice Gliwice, které prochází omlazovacím pro-cesem. Škoda jen, že nepřijely Michlovce, jejich souboj s Thüringerem mohl být zajímavou konfrontací bundesligy se špičkovým družstvem česko - slovenské interligy.

Domácí děvčata se zatím ukazují také v pozitivním světle. První utkání s Markranstädtem skončilo smírně (26:26), když se obě družstva po celý zápas střídala ve vedení a nerozhodný výsledek je nakonec spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti. V utkání proti dalšímu výbornému německému soupeři Thüringeru HC, chtěly domácí od-činit debakl z prvního zápasu v Erfurtu, kde prohrály o 18 branek a to se jim nakonec po-dařilo. V prvním poločase hrály vyrovnanou partii, zakončování však bylo jejich Achillovou patou. Také brankařka Barbora Raníková měla se střelami soupeřek velké problémy a tak střídající Dáša Vyhlídalová měla naopak vysoké procento úspěšnosti svých zásahů. Stře-lecky se už ve svém druhém utkání za sebou na turnaji uplatnila Míša Hrbková.

Své třetí utkání na turnaji sehrály Hanačky v Litovli, kde se utkání hrálo ve výborné kulise jako propagace ženské házené v tomto městě. Domácí nakonec vyhrály nad pol-ským Elblągem nejtěsnějším rozdílem 31:30, když se Polky ke konci zápasu vypjaly k výborné hře a domácí jen s velkým vypětím své zasloužené vítězství uhájily. V tomto utkání výborně zachytala Barbora Raníková, Střelecky dál zářila Míša Hrbková, která za-znamenala 8 branek a dostala se mezi čtyři nejlepší střelkyně dosavadního průběhu turna-je.

Turnaj bude dnes zakončen dvěma utkáními. Nejprve se v 11:15 hod. utkají oba německé celky a v závěrečném utkání ve 13:00 hod. změří síly domácí se zatím nejslab-ším celkem turnaje Gliwicemi.

Pořadí střelkyň po prvních dvou dnech turnaje::

1. MIHDALIOVA Alesia Elbląg 27
2. - 3. KNYTLOVÁ Martina Thüringer 25
KOWALSKA Dagmara Markranstädt 25
4. HRBKOVÁ Michaela Olomouc 22
5. CEBULA Agáta Gliwice 20
6. DOLEGAŁO Magdalena Elbląg 19
7. FABÍKOVÁ Lucie Thüringer 17
8. - 9. KAROLIUS Jenny Markranstädt 16
SKLARCZUK Katarzyna Elbląg 16
10. DUNGEL Christrine Thüringer 15
11. - 12. SĄDEJ Hanna Elbląg 14
JURACK Julia Thüringer 14
13. - 15. HEJTMÁNKOVÁ Veronika Olomouc 13
OSIAK Agnieszka Gliwice 13
GÖPEL Victoria Markranstädt 13
16. ATANASOSKA Adrijana Thüringer 12
17. - 18. LIST Annika Thüringer 11
JOSZCZUK Katarzyna Elbląg 11
19. - 20. KOVAČÍKOVÁ Tereza Olomouc 10
UHLIG Alexandra Thüringer 10