English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Poslední příprava dorostenek před ligou.

Poslední příprava dorostenek před ligou. 01.09.2008 11:35:16 - autor: dhkzora, přečteno 2057x

Obě družstva dorostenek DHK ZORA Olomouc sehrála o víkendu poslední přípravná utkání před zahájením mistrovských soutěží, ve kterých v neděli 7. září přivítají na svém hřišti: starší dorky ve 12:30 hod. Loko České Budějovice a mladší dorky v 16:30 hod. budou hrát olomoucké derby s SK UP Prior Olomouc.

Poslední prověrkou před začátkem soutěže, byl pro dorostenky turnaj v Pardubicích. Hrálo se ve dvou skupinách, starší a mladší dorostenky, které se však od sebe po herní stránce příliš nelišili. Po dohodě našich trenérů nastoupilo družstvo vedené J.Bělkou (soupeři -Česká družstva) ve skupině st.dorek a družstvo vedené J.Novotným (soupeři i Moravská družstva) ve skupině ml.dorek.

Obě naše družstva si mohla vyzkoušet herní kombinace, sehranost a nastupovat v různých sestavách. Mladší družstvo se dává dohromady a to bylo znát, předvedlo však bojovného ducha a určitě bude bojovat na předních místech své ligové soutěže.
Starší družstvo ukázalo na turnaji jaký rozdíl je mezi družstvy, která sice hrají 1.ligu, ale trénují jen max. třikrát v týdnu a družstvem, které už se připravuje vrcholově a jeho hráčky by měly být základem dorostenecké reprezentace. Děvčata předvedla, že jsou na novou soutěž připravena a své soupeřky přehrávaly výbornou rychlou hrou. Nevázla kombinace, rychlost ani důsledná obrana.
Protože šlo o přípravný turnaj dohodli se trenéři družstev, že v závěru turnaje změří své schopnosti proti družstvům zhruba stejné kvality. Naše mladší družstvo vyhrálo nad mladším družstvem Pardubic a holky hrající 1.ligu st.dorek proti ženám Pardubic. Vyrovnané utkání bylo neustále dle skóre mírně úspěšnější pro naše hráčky. Nakonec však skončilo spravedlivou remízou, když ženy Pardubic 30s. před koncem srovnaly.

Mladší dorostenky odehrály čtyři zápasy proti starším dorostenkám a až poslední zápas proti stejné věkové kategorii:
Dosažené výsledky: Pardubice st. 13:22 , Havl. Brod: 11:19 , Plzeň st. 12:18 Vršovice 5:19,
Pardubice ml. 14:8 (vynikající výkon brankářky Vašíčkové)

Všechny hráčky zaslouží pochvalu za bojovné výkony a rozhodně kromě utkání s Vršovicemi nebyly jejich výkony zklamáním. Především v posledním zápase proti mlad-ším dorostenkám Pardubic ukázaly, že jsou na nadcházející sezonu připraveny být všem soupeřům rovnocenným partnerem. Nelze vyzdvihnout žádný excelentní výkon jednotliv-ce, družstvo pracovalo jako tým. Turnaj ukázal i slabší místa, zejména v taktice a obranné fázi. Pro trenéry bylo cenné zjištění, že hráčky po ukončení působení v žákovské katego-rii jsou schopny hrát na jakémkoli hráčském postě. Za tuto skutečnost lze jen poděkovat předcházejícím trenérkám.

Sestava: Vašíčková, Michlová (1), Kummerová (2), Sadílková (4), Fialová, Turková(5), Konečná(1), Vladařová(7), Martínk ová(3), Roubalová(7), Žáková, Smékalová, Beranová(9), Hofírková(8), Bušínová(4), Vávrová(3), Kolaříková(2),

Starší dorostenky:
Přehled utkání:
DHK ZORA Olomouc - SHK Pardubice 19:4, Jiskra Otrokovice 23:11, Sokol Kobylisy 33:10, UP Prior Olomouc. 28:4.

Děvčata turnaj vyhrála bez ztráty bodu se poměrem branek 103:29.

Sestava a branky DHK ZORA:
Fialková, Nezvalová - Hymrová 24, Kubáčková 19, Spurná 14, Kulíšková 11, Smékalová 10, Zedková 7, Bartů 7, Begalová 7, Hofanová 6, Ždánská 6, Zvonařová 3, Studená 3, Veselská 1.

Dorostenky

Dorostenky