English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Začíná boj za obhajobou zlata

Začíná boj za obhajobou zlata 05.09.2008 03:09:17 - autor: vasek, přečteno 2241x

Sobotním utkáním proti staronovému účastníkovi interligy - celku HK Slávia Partizánske, zahájí Hanačky svůj boj za obhájením svých pozic, které si vybojovaly v minulé veleúspěšné sezoně. Budou v ní obhajovat nejen medailové postavení ve WHIL a titul Českého mistra, ale i své pohárové výsledky, jak.v Českém poháru, tak i v Evropském poháru, kterým letos bude Pohár vítězů pohárů. Cesta za obhajobou bude velmi náročná, dlouhá, ale věřme, že se jí děvčata zhostí se ctí. V přípravě pro to udělala jistě všechno co mohla.

Do nové sezony vstupuje družstvo bez svých loňských nejzářivějších klenotů - brankařky Lenky Černé, která odešla na Slovácko do týmu loňského vicemistra z Veselí a kanonýrka Kateřina Vašková ukončila svou dlouhou a úspěšnou kariéru Zacelit tyto mezery bude asi nejvážnějším úkolem pro kolektiv trenéra Lubomíra Krejčíře. Na kontě odchodů je pak ještě ukončení činnosti Barbory Stuchlové a Jany Kňourkové. Na brankařském postu už v minulé sezoně Barbora Raníková ve dvojici s Lenkou Černou mnohokrát prokázala, že v ní vyrostla spolehlivá opora K osvědčené domácí gôlmance Ireně Kozákové přibyla zkušená Dáša Vyhlídalová, která ve finále play off uplynulé sezony, ještě v dresu Veselí, našim děvčatům hodně ztížila jejich poslední krok za zlatem.

Obtížnější pozici zacelit mezeru po Katce Vaškové bude mít další Kateřina - Růžičková, která se vrací do mateřského klubu po ročním působení v Německu. Zejména v obraně totiž vytvořila Vašková spolu s elitní obranářkou Terezou Kovačíkovou neprostupnou hráz obrany Hanaček. V obraně budou trenéři nejvíc spoléhat mimo jmenované Terezy na trojici pivotmanek Uličnou, Spíchalovou a Seluckou.

Pokud jde o útok, zde by z pozice spojek své střelecké kvality měly prokázat především Růžičková a Martina Šašková, velmi dobře se v přípravě ukazovala i Tereza Kovačíková, která ze sebe chce smýt punc jenom obranářky a Míša Hrbková. Rozehrávku bude zajišťovat, tak jako v uplynulých letech a věřme že stejně úspěšně, Veronika Hejtmánková, které již velmi dobře sekunduje i Kristýna Salčáková. Na postu levého křídla je současnou jasnou jedničkou důrazná Romana Tomečková, kterou jistí právě Salčáková, na pravé straně pak figurují dvě levačky Lucka Dostálová a Míša Hrbková.

Na pozice pivotmanek jsou k dispozici osvědčená dvojice Jana Spíchalová a Martina Uličná - Marcišová, velká konkurence jim vyrostla v Dominice Selucké, která se po loňském zranění stále více začala prosazovat i v útoku.

Do kádru družstva patří samozřejmě i čtveřice mladých talentů Barbora Pašková, Anička Gebre Selassie, Lucka Severová a nově i Martina Goldová, které jistě dostanou příležitost prosadit se do sestavy interligového družstva, jejich hlavní činnost však asi bude letos ještě převažovat v juniorském celku v 1. lize žen.

Zaměřili jsme se především na pozitiva hráček obhájce titulu. Družstvo má samozřejmě ještě řadu nedostatků, kterých se budou jistě jejich soupeři snažit využít. Úkolem bude jim v tom zabránit a vyvarovat se zejména takových momentů, které děvčata předvedla v generálce ve středu ve Zlíně, když z jasného vedení po většinu hracího času přišel závěrečný kolaps a z vedení o 5 - 6 branek se po sérii chyb v posledních minutách stala porážka 25:24. Věřme však, že se naplní známé přísloví - špatná generálka dobrá premiéra a že první letošní body zůstanou na Hané.

Do výčtu jmen družstva chybí ještě seznámit se sestavou realizačního týmu. Trenérem družstva zůstává Mgr. Lubomír Krejčíř, který začíná již svou devátou nepřetržitou sezonu u družstva (celkově jedenáctou). Po sedmi letech ve funkci asistenta odchází Libor Malínek (převzal družstvo juniorek v 1. lize žen) a na jeho místo nastoupil Alois Lasovský - úspěšný trenér mládeže, který u družstva žen již v minulosti několik sezon působil. Vedoucím družstva zůstává i nadále Ing. Václav Dobeš a masérem Michal Korytář.

Utkání DHK ZORA Olomouc - HK Slávia Partizánske se hraje v sobotu 6. září 2008 od 17:30 hod. ve sportovní hale DHK ZORA na Andrově stadioně v Olomouci. Přijďte děvčata povzbudit v jejich prvním kroku za obhajobou proti soupeři, který prahne po úspěchu a v jehož řadách jsou čtyři juniorské reprezentantky Slovenska, ale i další zkušené házenkářky jako na příklad brankařka Eliška Kluková z mistrovského ŠKP Bratislava Eva Hiodošková ze Šaľy, Andrea Hrmová z Banské Bystrice, nebo Lada Dungworth, která přišla z dánské 3. ligy.