English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Pozvánka na 2. kolo interligy

Pozvánka na 2. kolo interligy 12.09.2008 08:36:34 - autor: dhkzora, přečteno 2209x

Olomouckým házenkářkám při červnovém losování interligy v Bratislavě vylosovali číslo 1 a to znamená, že první dvě utkání hrají v domácím prostředí. Proto také mají příznivci možnost vidět své družstvo hned dvakrát po týdnu za sebou Po úvodním kole minulou sobotu, kdy uvítali ve své hale staronového účastníka interligy HK Slávia Partizánske, je po týdnu čeká další slovenský soupeř. Tentokrát do Hanácké metropole přijedou házenkářky z města pod Urpínem - ŠKP Banská Bystrica.

Družstvo ŠKP Banská Bystrica patří dlouhodobě k nejúspěšnějším účastníkům interligy, přestože v 1. ročníku WHIL chybělo, i tak jsou v historické tabulce na 5. místě jako třetí nejúspěšnější tým Slovenska. Svého nejlepšího umístění dosáhlo hned ve svém prvním ročníku interligy, kdy skončilo na 2.místě, naopak na minulou sezonu chtějí v Bystrici co nejdříve zapomenout, družstvo se totiž poprvé nedostalo do play-off a skončilo celkově ve WHIL na 10. místě jako 5. tým Slovenska.

To však chtějí svěřenkyně trenéra Ivana Pompoše (vedl loni Britterm Veselí) změnit a zařadit se opět mezi absolutní špičku Slovenské házené. Že hráčkám nechybí útočná síla potvrdily hned v prvním kole, kdy dokázali nastřílet svému soupeři z Písku 45 branek. Pohříchu jich však také celou čtyřicítku obdrželi a spolu se soupeřem vytvořily absolutní rekord interligy.Přesto počet nastřílených branek v jediném utkání signalizuje, kde hledat největší zbraně soupeřek Hanašek.

S aktivní kariérou sice skončila jedna z nejlepších hráček interligy posledních let Zdenka Szabová, na druhé straně však jména hráček, které se do družstva vracejí převážně po splnění mateřských povinností - Martina Rumanovská, Lenka Hajíčková, Monika Kollárová, budí sama o sobě respekt. Na příklad Monika Kollárová patřila vždy k nejlepším střelkyním celé interligy (2005/06 4. se 142 brankami, 2006/07 3. se 174 brankami), Martina Rumanovská v sezoně 2005/06 nastřílela 76 branek atd. Když se k nim přidá bundesligou ostřílená Jana Oborilová, má naše družstvo před sebou pořádně tvrdý oříšek k rozlousknutí.

Olomoucká děvčata se v týdnu pilně na svého soupeře připravovala, drobné zdravotní problémy jsou až na koleno Dominiky Selucké snad zažehnány a kompletní kádr je připraven se poprat o důležité body do tabulky interligy. Že to však nebudou mít vůbec lehké, napovídají předešlé řádky o očekávané sestavě Banské Bystrice. Statistika předchozích vzájemných zápasů říká, že mírně úspěšnější je zatím náš soupeř (10 utkání, z toho 4x vyhrála Olomouc 5x B.Bystrica a jednou se hrálo nerozhodně - poměr branek 262:273 ve prospěch B. Bystrice). V uplynulé sezoně ZORA obě střetnutí vyhrála, doma 37:23 a v Bystrici 31:27.

Druhé interligové kolo bylo již rozehráno v týdnu, v úterý ve Zlíně podlehly domácí loňskému vítězi WHIL Duslo Šaľa (hraje o víkendu na Faerských ostrovech) 29:33 a ve středu Veselí (bude hrát v sobotu doma odvetu Poháru EHF se slovinským RK Zalec) po velkém boji vyhrálo o jedinou branku 27:28 v Partizánskem. Také zbývající zápasy slibují zajímavé boje. V utkání třetího s prvním z minulé sezony Slovenského play-off se utká Trenčín s ŠKP Bratislava, jihočeské derby se bude hrát místo v Písku v Jindř. Hradci (písecká hala se rekonstruuje) a šlágr kola uvidí hala Slavie v Praze Edenu kde budou hosty Michalovce. Ty už v Praze 3 roky nevyhrály a celkově ze 6 utkání vyhrály v Praze jen 2x, když také dvakrát se hrálo nerozhodně.

Utkání DHK ZORA Olomouc - ŠKP Banská Bystrica se hraje v sobotu 13. září 2008 s tradičním začátkem od 17:30 hod. ve sportovní hale DHK ZORA na Andrově stadionu.

Zápas můžete sledovat online na serveru www.onlajny.cz