English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Ubytovna > Restaurace > Michalovce postupují do 4. kola poháru EHF

Michalovce postupují do 4. kola poháru EHF 15.01.2007 20:05:06 - autor: dhkzora, zdroj: SITA, přečteno 2029x

Házenkářky Iuventy Michalovce zvládly odvetu 3. kola Poháru EHF žen, když si v sobotu poradili v domácím odvetném souboji se slovinským družstvem ŽRK Mercator Tenzor Ptuj 31:22 (18:12). Svěřenkyně trenéra Dušana Daniše si vybojovali postup do osmifinále, když v prvním zápase prohráli jen o dva góly (29:31). Slovenskému šampiónovi vylosují dalšího soupeře v úterý 16.ledna v sídle Evropské házenkářské federace (EHF) ve Vídni.

Výsledek: Iuventa Michalovce (SR) - ŽRK Mercator Tenzor Ptuj (Slovin.) 31:22 (18:12) - první zápas 29:31, do osmifinále postoupily Michalovce
Sestava a góly Iuventy: Krajcárová, Vaverková, Plencnerová - A. Tóthová 7/1, Cinová 7, Gregorčíková 4, Hricíková 4, Kalaninová 4, A. Dittelová 3, M. Školková 2, Hodošková, Beňušková, Szöllösiová, Kožuchová.
Nejvíce branek za Ptuj: Ciorová 7/5, Pušová 4, Raškevičová 4.
7m hody: 1/1 - 5/5, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí Borisov a Tarasikov (oba z Ruska), 1100 diváků

Michalovčanky si v úvodu nemohly poradit s obranou Ptuju, do 8. minuty jen dotahovaly jednogólový náskok soupeře. Poprvé vedl slovenský mistr 6:5, klýčový moment však nastal za stavu 7:7, kdy domácí šestigólovou šňúrou utekly slovinskému týmu. Tento náskok svěřenkyně trénéra Dušana Daniša upokojil, zbytek 1. poločasu dohrály s přehledem a šestigólové vedení si udržely (18:12). Horké chvíle zažily Michalovčanky v úvodu druhé třicetiminutovky, kdy za 10 minut prekonaly brankářku Ptuje jen jednou. Zahazovaly jednu šanci za druhou včetně třech jasných gólových brejků. Trenér Daniš si vzal oddechový čas, po kterém se domácí probudily. Zpřesnily střelbu a začaly nekompromisně trestat každou chybu soupeřek. V 50. minutě Alžbeta Tóthová zvýšila na 27:18. Ptuj se ještě pokusil o zvrat, střelil tři góly za sebou (27:21), ale Michalovčanky obrat ve vývoji nepřipustily a závěr byl znovu v jeich režii.

Hlasy po zápase:

Dušan Daniš (tréner Michalovců): "Čekali jsme v úvodu soustředěnou a agresivní obranu, s kterou jsme si, bohužel, nemohli dlouho poradit. Nevycházela nám ani obrana 1- 5, proto jsem ji změnil na 0 - 6. Rozhodující byl úsek mezi 10. a 20. minutou, kdy jsme si vybudovali rozhodujíci šestigólový náskok a ten jsme potom již jen udržovali. Speciální přání na osmifinálového soupeře nemám, v této fázi je už každé družstvo velmi silné."

Mirko Toplak (trenér Ptuja): "Michalovce byly v dvojzápase lepším týmem. My jsme si šanci na postup promarnili už v první střetnutí, kdy jsme dlouho vedli a neudrželi jsme velký náskok. Dnes nám nezachytali brankarřy. Soupeř byl fyzicky lepší, rychlejší a zaslouženě postoupil."

Lívia Kalaninová (hráčka Michalovců): "Vítězství a postup je dárkem pro moji dcerku, která měla právě dnes dva roky. I když jsem na duel nastoupila s horečkou, hrálo se mi dobře. Slovinky neukázaly takovou kvalitu jako v prvním střetnutí. O našem postupu rozhodla lepší obrana."

Marianna Cinová (hráčka Michalovců): "V úvodě jsme se chvilku hledaly, já jsem však vůbec neměla trému a střelecky se mi dařilo. Důležitá bzla zejména šestigólová šňůra v polovině prvního poločasu, po ktoré jsme se uspokojily. Teší mě, že jsme zápas zvládly jako kolektiv. V osmifinále by jsem si ráda zahrála proti soupeři z Dánska."

Fotografie ze zápasu