English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Blíží se start DHK ZORA v Evropském poháru

Blíží se start DHK ZORA v Evropském poháru 18.09.2008 10:58:28 - autor: vasek, přečteno 2110x

Start Olomouckých házenkářek v letošním ročníku Evropského poháru už pomalu klepe na dveře, jak známo střetnou se ve 2. kole Poháru vítězů pohárů s běloruským družstvem BNTU BelAZ Minsk a prvním utkáním bude domácí střetnutí v sobotu 4. října 2008 v 18:00 hod. v hale Univerzity Palackého.

Zato nad místem konání a termínem odvetného utkání v Bělorusku visel otazník, až v tomto týdnu dorazil z Minsku po řadě urgencí zvací dopis nutný pro podání žádostí o vstupní víza a podle něj se utkání má hrát nikoliv v sobotu 11. října 2008 v Minsku jak bylo původně oznámeno a jak je stále ještě uvedeno na oficiálních stránkách EHF k pohárům, ale v téměř 200 km vzdáleném městě Mogilev s termínem neděle 12. října 2008 v 18:00 hod. Pro olomouckou výpravu tak nastala další komplikace, protože pro cestu do Běloruska byla zvolena nejlevnější schůdná varianta dopravy a to letecky z Vídně do Vilniusu, ležícího však v sousední Litvě a odtud autobusem do Minsku (cca 180 km) a nově tedy o dalších 200 km směrem na východ až skoro k hranicím s Ruskem. Věřme, že to bude jediná vážnější komplikace při běloruské anabázi.

Známa je již alespoň sestava rozhodčích pro obě utkání. V Olomouci bude utkání řídit dvojice mladých rozhodčích z Polska: Bartosz LESZCZYNSKI A Marcin PIECHOTA, pod dohledem delegáta EHF pana Klause LANGA z Rakouska. Odvetu v Mogilevu pak pískají ázerbájdžánští sudí Ernest a Alekper AGHAKISHI, delegátem je pan Valeri KHUDOERKO z Ruska.

Bohužel Vám nemůžeme nabídnout ani další informace o družstvu BNTU BelAZ Minsk. Jeho vlastní internetové stránky jsou velmi kusé, stejně jako stránky Běloruského handballového svazu, výsledky mistrovských soutěží a aktuální tabulky jako by vůbec neexistovaly. Musíme tedy vzít za vděk alespoň výsledky z nedávného turnaje o Slovácký pohár v Hodoníně, kterého se běloruský 15 násobný mistr, koncem srpna zúčastnil. Původně na turnaji mělo startovat i naše družstvo svou účast však muselo zrušit.

Turnaj vyhrál srbský účastník Poháru EHF ŽRK Kikinda, před účastníkem interliky Startem Trenčín, třetí skončil BNTU BelAZ Minsk, čtvrtý RK Celeie Žalec ze Slovinska (sopeř Veselí v 1. kole Poháru EHF) a poslední skončil juniorský tým Jelenie Gory.

Výsledky BNTU Minsk:
MNTU Minsk - ŽRK Kikinda 24:24 (13:11), Štart Trenčín 25:37 (12:17), Jel. Gora 24:18 (14: 8), Celeia Žalec 25:22 (14:10).

Družstvo BNTU pobývalo v Hodoníně celý týden na soustředění a v rámci svého pobytu sehrál další dvě přípravná utkání v nichž potrazil rakouský celek ZV Handball McDonald´s Wr. Neustadt 36:27 (18:12) a na závěr svého soustředění v neděli pak ještě HC Zlín 33:25