English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky vyzrály na lídra soutěže - DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 29:21 (15:13)

Hanačky vyzrály na lídra soutěže - DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 29:21 (15:13) 27.09.2008 22:02:45 - autor: vasek, přečteno 2369x

 

Výborná házená se hrála v Olomouci, kde domácí úřadující české mistryně, přehrály obhájce prvenství v interlize, celek Slovan Duslo Šaľa. Olomoucký stroj se z počátku utkání sice rozjížděl jen velmi ztěžka a až skoro do konce prvního poločasu měly navrch hostující hráčky. Ty trestaly především z brejků po zisku míče, odraženého výborně chytající slovenskou reprezentační gólmankou Némethovou a dvakrát také v úvodu zápasu zazvonila tyč její branky po střelách Šaškové a Hejtmánkové. Za sedm minut to bylo 1:4 a s domácími to nevypadalo nijak růžově.

Domácí děvčata se však postupně rozehrávala a předvedla několik pěkných a nápaditých akcí vedoucích k postupnému snižování náskoku svého soupeře a v patnácté minutě se poprvé po přesném zásahu Tomečkové dostaly do vedení 7:6. Utkání bylo stále poměrně vyrovnané a do dvoubrankového vedení se dostaly domácí hráčky až v úplném závěru poločasu, kdy se podařilo střídající Hrbkové skvěle třikrát „namazat" svým spoluhráčkám, takže do šaten se šlo za stavu 15:13 Několika skvělými zákroky se v závěru poločasu blýskla i Barbora Raníková v domácí brance..

Skóre druhé půle sice stejně jako na začátku zápasu otevřela Dostálová, v zápětí však Slovenky znovu snížily na jednobrankový rozdíl a tento vývoj, kdy dvoubrankové vedení domácích vždy hostující hráčky stáhly na jednogólový náskok, pokračoval až do 15 minuty druhého poločasu, kdy domácí v průběhu pěti minur čtyřikrát skorovaly a zvýšily svůj náskok na uklidňujících 5 branek (24:19). V té době byla stále neprůstřelná Bára Raníková, která svými zákroky nalomila sebevědomí hostujících hráček. Skvěle si v tu dobu vedla také Míša Hrbková, která zase nabourávala sebevědomí brankařky Némethové.. Závěr zápasu už byl plně v režii domácíh děvčat, které své vítězství dotáhly až do úplného konce a dosáhly nejvyššího vítězství nad svým věhlasným soupeřem.

Domácí družstvo sehrálo svůj letošní nejlepší zápas a potvrdilo, že mu forma utěšeně narůstá. Ve vynikající formě se představila Barbora Raníková o které se před utkáním spekulovalo, zda vůbec bude moci po potížích se zádami nastoupit. Režii Olomoucké ofenzívy měla v rukách Veronika Hejtmánková, která také bezpečně proměnila všechny sedmičky, což byl také velmi důležitý prvek hry domácích. Výborný zápas sehrála Míša Hrbková, která s lehkostí sobě vlastní posílala většinou hostující brankařku na opačnou stranu, než kam směřoval míč z její levačky.

Velmi dobře zahrála v útoku i Martina Uličná, se stoprocentní úspěšností své střelby, která navíc byla i jedním z pilířů obrany domácích,. V ní pak dominovala jako vždy spolehlivá Tereza Kovačíková i neúnavně bojující Jana Spíchalová. Tak jako před týdnem na jihu Čech byla kritizována pravá strana olomouckého útoku za svou bezzubost, tak se tentokrát méně dařilo levé straně.útoku. Důležité branky přidala hlavně v 1. poločase Katka Růžičková.

V družstvu hostí chytala spolehlivě Lívía Némethová, v první půli byla k neudržení na pravém křídle Simona Pileková, ve druhém oločase převzala její roli na levém křídle hrající Bérešová. Trochu za očekáváním zůstala kanonýrka Čamajová, naopak nejlepší hráčkou družstva hostí byla nestárnoucí Marcela Martanovičová, která dřela do úmoru a v obraně domácích řádila jako černá ruka, ve svém snažení však často zůstala osamocena. Citelně jistě chyběla trenérce Braunové reprezentantka Popluhárová. Z mladých hráček Šaľy působila nejlepším dojmem levoruká spojka Puškášová.í

Domácí družstvo svým soustředěným a nadšeným výkonem určitě potěšila srdce diváků a pozvala je tak spolu s dalšími příznivci na blížící se utkání 2. kola Pohárů vítězů pohárů, proti běloruskému BNTU BelAZ Minsk, které se hraje již v sobotu 4. října, v tradičním čase 17:30 hod. v hale UP.

 

Průběh utkání: 1:0, 1:4,5:5, 5:6, 7:6, 7:8, 8:10, 9:11, 11:11, 12:13, 15:13 - 16:13, 16:16, 20:19, 24:19, 25:21, 29:21-

Rozhodčí:Horáček,¨Novotný 200 diváků 7m hody: 6/6 - 4/2 , vyloučení 1 - 3 .

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 8/6, Růžičková 4, Kovačíková, Uličná 6, Šašková 2, Hrbková 5, Pašková, Dostálová 3, Spíchalová,. Salčáková, Tomečková1.
Trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř¨

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová, Németh - Trochtová 4, Martanovičová 7/2, Béréšová 4, D. Szarková, Čamajová , Czanik 1 , Machalíková, Puškášová, Pileková 5, S. Szarková
Trenérka: Darina Braunová