English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky na východě po boji těsně prohrály - Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 24:21 (13:10)

Hanačky na východě po boji těsně prohrály - Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 24:21 (13:10) 02.10.2008 06:26:12 - autor: vasek, přečteno 1997x

Olomoucké házenkářky odjížděly na východ Slovenska s odhodláním využít současnou solidní formu, potrápit velkého favorita a připsat si i další bodový zisk. Po velkou část utkání se jim to také dařilo, byly domácímu družstvu více než vyrovnaným soupeřem a podlehly až po velikém boji v utkání, kterému by více slušela remíza. Začátek utkání vyšel lépe Hanačkám, které si vytvořily tříbrankový náskok a domácí musely stále jejich náskok dotahovat. Poprvé se Iuventa dostala do vedení až ve 22. minutě utkání, na 9:8, ze 7m hodu, když předtím už výborná Raníková jednu sedmičku kryla.

I druhá půle byla naprosto vyrovnaným bojem. Dramatické situace se odehrály v krátkém rozmezí na přelomu 9. a 10. minuty. Nejprve brankařka Raníková vyrazila střelu domácí hráčky, míč se po zemi kutálí na hranici brankoviště, sbírá jej brankařka, ale současně i hráčka domácího družstva, ovšem ta v rozporu s pravidly. Tu za dres zatáhla Spíchalová. Rozhodčí správně hostující hráčku vylučují, ale k údivu všech přidávají i 7m hod. To vše v čase 8:54. Hostující družstvo po obdrženém gólu (na 17:14) rychle rozehrává a na domácí devítce je hrubě faulována Hejtmánková - Weibelovou (píchnutí prstů do očí). Čas je znovu zastaven na hodnotě 9:01. Domácí hráčka na místo omluvy ležící a viditelně otřesené Hejtmánkové, ji verbálně napadá a hostující hráčka se po ní podvědomě rukou ohnala a zasáhla ji za nohu, za což rozhodčí Sabol vytahuje červenou kartu a posílá ji předčasně pod sprchy. Hostující lavička se s tímto rozhodnutím nechtěla smířit a utkání se na několik minut přerušilo, aby se vše vysvětlilo, i když to vysvětlení nakonec neznělo pro hostující družstvo příliš přesvědčivě.

Ani tento moment Hanačky nezlomil, ještě více zabojovaly a domácí obrana e stačila zastavovat jen za cenu nevybíravých zákroků, za které byly vylučovány a trestány i sedmičkami. V 19. minutě je znovu srovnáno na 18:18 ze 7m hodu se trefila Tomečková, po dvou minutách jí však další sedmičku brankařka domácích chytá. Domácí hráčky dostaly v krátkém sledu šanci střílet 3 sedmičky, ze dvou zvyšují na tříbrankový rozdíl, třetí jim střídající Vyhlídalová chytila. Když minutu před koncem Hrbková snižuje ze 7m hodu na dvoubrankový rozdíl, rozhoduje se trenér Krejčíř k osobce, ta však už k zisku bodu nevedla, naopak Weibelová se uvolnila a střílí poslední branku zápasu.

Hostující družstvo i přes porážku zaslouží pochvalu za přístup k utkání a bojovnost , podařilo se jim eliminovat domácí střelkyně s výjimkou Dittelové s jejímiž podstřely si Bára Raníková často nevěděla rady. Hostující družstvo však mělo ve své brankařce opět velkou oporu, až do svého nuceného odchodu ze hřiště dirigovala Veronika Hejtmánková skvěle ofenzívu hostů, V obraně byly tradičními pilíři Kovačíková a oba pivoti - Spíchalová a Uličná, která si navíc stále udržuje skvělou 100% bilanci svých střel a je v tomto hledu podle statistik jedinou hráčkou z celé interligy. Své si odehrála i Šašková a v určitých herních úsecích i Tomečková s Hrbkovou.. Kristýna Salčáková, kterou po vyloučení Hejtmánkové čekal úkol ji nahradit při rozehrávce, se snažila, dobře dirigovala hru družstva v útoku, střelecky se však neprosadila.

Domácí družstvo, v jehož dresu hrály všechny zahraniční posily 2 Ukrajinky a tři Maďarky, držely nad vodou především střelecky téměř bezchybná Dittelová a Tobiášová, která se ujala střelby sedmiček a byla při nich také bezchybná. Celkově však domácí družstvo bylo tentokrát zranitelnější, překvapivě nestačilo bránit průniky Olomouckých hráček a ty pak zastavovaly jen za cenu nedovolených zákroků.

Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:5, 5:7,6:8, 8:8, 8:9, 11:9, 11:10, 13:10 - 13:11, 15:11, 15:14, 17:14, 18:16, 18:18, 19:18. 21:19, 22:20, 23:20, 23:21, 24:21.

Rozhodčí: Sabol, Daňo Diváků: 800 7m hody: 8/6 - 8/5 Vyloučení: 9 - 6. Hejtmánková (Olomouc) přímá červená za údajné oplácení-

Sestavy a branky:
Michalovce:
Kudročová, Harišová .- Kovacs, Hriciková 1/1, Drávai, Rubtsova 1, Kalaninová 1, Škľaruk 2, Dittelová 8, Weibelová 3, Bak, Piskayová, Tobiášová 7/5, Jenčíková 1.

Trenér Michal Lukačín

Olomouc:
Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 3, Růžičková, Kovačíková 3, Uličná 3, Šašková 3, Hrbková 4/3, Dostálová, Spíchalová, Salčáková, Tomečková 5/2.

Trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř