English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky mají před sebou další z letošních vrcholů.

Hanačky mají před sebou další z letošních vrcholů. 03.10.2008 15:40:54 - autor: vasek, přečteno 1793x

 

V sobotu v podvečer bude Olomoucká hala Univerzity Palackého svědkem prvního utkání 2. kola Evropské pohárové soutěže Poháru vítězů pohárů. Střetnou se v něm domácí mistr České republiky DHK ZORA Olomouc se svým běloruským soupeřem - 15 násobným mistrem své země - BNTU BelAZ Minsk Reg.

Olomoucké družstvo vstupuje do své další sezony v pohárové Evropě a hráčky jsou odhodlány navázat na své loňské úspěšné vystoupení v Challenge Cupu, kde je zastavila až rumunská Braila v boji o postup do čtvrtfinále. Všichni si jistě vzpomenete na výborná a dramatická utkání minulého ročníku, které jsme měli možnost v Olomouci vidět. Druhé kolo se hrálo turnajově a Hanačky v něm přejely všechny své soupeře, když ve své hale na Andrově stadionu přehrály jak nizozemsky VOC Amsterdam, tak i řecký Megas Alexandros Ginnitsa a nakonec i českého soupeře Britterm Veselí. Další kolo se hrálo také v domácí hlae a naše děvčata se ve dvou zápasech vypořádala s polskym silným celkem Zgoda Bielszowice. Až další kolo, kterým bylo osmifinále se hrálo v hale UP a v dramatickém zápase výborné úrovně podlehly domácí rumunskému družstvu Dunarea Braila o jedinou branku a v odvetě v Rumunsku s ním dokonce remizovaly.

Také letošní ročník slibuje dramatickou podívanou. A hned v tom prvním měření sil se proti našemu družstvu postaví velmi silný protivník. Běloruský soupeř vyznává ruskou házenkářskou školu založenou na fyzické připravenosti a s častou střelbou zejména ze středních vzdáleností, k čemuž ho předurčují vysoké postavy většiny hráček, z nichž celá polovina je vyšší než 180 cm. Běloruské družstvo má ve svém středu řadu zkušených házenkářek, všechny startovaly už několikrát v Champions League. Družstvo BNTU startovalo v Champions League od roku 1993 s jedinou výjimkou (2003/04) už 14 krát v řadě. Všechny hráčky jsou hráčkami seniorské, nebo juniorské reprezentace Běloruska a jejich trenérem je Konstantin Charovarov - držitel Olympijského zlata jako hráč sborné z OH v Seulu tehdy v dresu SSSR.

Výprava běloruských házenkářek je již v Olomouci absolvovala zde dvě tréninkové jednotky a velmi pečlivě se na utkání připravuje.

Naše družstvo po předehrávce v Michalovcích absolvovalo také dva lehčí tréninky, doufejme že se děvčata po těžkém zápase na východě Slovenska dají dokupy a budou v sobotu večer připravena ke kvalitní hře. .

Utkání se hraje v sobotu 4. října 2008 v 17:30 hod, ve sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci a řídit jej bude dvojice polských rozhodčích.

Přijeďte povzbudit naše družstvo v jejich těžkém boji !!!