English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky maji do odvety k dobru čtyři branky - DHK ZORA Olomouc - BNTU BelAZ Minsk Reg. (BLR) 25:21 ( 15:8)

Hanačky maji do odvety k dobru čtyři branky - DHK ZORA Olomouc - BNTU BelAZ Minsk Reg. (BLR) 25:21 ( 15:8) 04.10.2008 23:13:43 - autor: vasek, přečteno 2314x

První utkání 2. kola Evropského Poháru vítězů pohárů se odehrávalo přesně tak, jak domácí trenéři předpokládali. Běloruské družstvo prakticky ničím nepřekvapilo, vyznávalo ruskou školu založenou na síle, střelbě ze středních vzdáleností a neprostupným obranným valem před svou brankařkou. Vysoké hráčky měly trochu potíže s pohybem, rychlostí určitě neoplývaly, výjimkou byla až do svého zranění rtuťovitá hráčka s číslem 11 Alena Kulik a jejich nejlepší hráčka, patřící také k těm menším - Valiantsina Nestsiaruk.

Utkání se od samého začátku vyvíjelo pro domácí velmi dobře. Hned v úvodu si vytvořily tříbrankový náskok, o který však velmi brzy přišly a až do 20. minuty se hrála vcelku vyrovnaná partie. Pak se na hřišti objevila Míša Hrbková a čtyřmi brankami (2x ze 7m hodů, z brejku a z křídla) v rychlém sledu během pěti minut, získala domácím čtyřbrankový náskok..Ten ještě domácí hráčky navršily do konce poločasu na rozdíl sedmibrankový a vypadalo to na pohodlný náskok do odvety. Hostující hráčky se pokoušely stále o zakončování zejména střelbou z dálky, Barbora Raníková v domácí brance však byla na místě.

Na začátku druhého dějství si svůj náskok domácí děvčata stále udržovala, hostující družstvo však postupně získávalo půdu pod nohama, postupně ukrajovalo ze solidního rozdílu domácích a slibný náskok se ztenčil až na čtyřgólový, který se s menšími výkyvy držel až do konce tkání. Zásluhu na tom měl především skvělý výkon hostující brankařky Evdokimovich, na kterou nemohly najít domácí střelkyně účinnou zbraň, když proti čtyřem úspěšným zákrokům v prvním poločase přidala ve druhém 10 přesných zákroků. Stejný počet úspěšných zákroků v celém utkání předvedla i domácí Bára Raníková, takže brankařky na obou stranách byly oporami svých celků.

Dalšími důvody toho, že domácí druhou půli umožnily soupeři snížit svůj náskok a druhou půli o tři branky prohrály, byla zlepšená hra soupeřovy obrany a přece jen úbytek sil domácích hráček z náročného způsobu hry po celé utkání. Rasance a přesnost jejich střel už nebyla taková jako v prvním poločase. Obrana domácích v prvním poločase likvidovala ofenzívu hostí, také ta však s postupem času ochabovala a umožnila soupeři korigovat. Domácí hráčky bojovaly, celkový dojem z utkání však vyzněl tak, že nasazení v předchozím zápase v Michalovcích bylo přece jen ještě větší. Výborný zápas odehrála Míša Hrbková s Martinou Uličnou, která se dostala do skvělé formy a Martina Šašková, která se střelecky prosazovala hlavně svými průniky do obrany hostujícího družstva. Střelecky se trochu trápí Romana Tomečková a Veronika Hejmánková, ani Katka Růžičková ještě není tou kanonýrkou jako v minulých letech.

Do Běloruska nakonec domácí děvčata odjedou s náskokem čtyř branek. Pokud se jim podaří i v Mogilevu udržet na uzdě běloruské věže střílející jako z kanónů, pokud vydržčí skvělá forma Báře Raníkové a střelecky se bude dařit jejich oporám, pak může jít o náskok dostačující. Budou to však mít velmi velmi těžké. Každopádně je čeká v Bělorusku hodně náročný zápas.

Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:5, 9:6, 10:7, 15:7, 15:8 - 15:9, 16:10, 18:11, 18:13, 19:15, 21:15, 21:16, 23:16, 23:19, 24:20, 25:20, 25:21.

Rozhodčí: Leszcynski, Piechota(oba POL), 400 diváků 7 m hody: 5/4 - 5/5 vyloučení: 3 - 2.

Sestavy a branky:
Olomouc: :Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 1, Růžičková 2, Kovačíková 1, Uličná 3, Šašková 6, Hrbková 7/4, Dostálová 1, Spíchalová 2, Salčáková 1, Tomečková 1.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Minsk: Safonova, Evdokimovich - Valiavataya 1, Nessisaruk 6, Sukhamirava 1, Dzmitryieva 4, Maroz 1, Stupakova 2, Zaharulka 5/5, Ihnatsik 1, Kulik, Kavalieva, Kuryanovich, Khmarskaya.

Trenér: Konstantin CHAROVAROV