English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Dnes začíná Slovakia cup - 4 Hanačky v nominaci

Dnes začíná Slovakia cup - 4 Hanačky v nominaci 16.10.2008 08:34:48 - autor: vasek, přečteno 2162x

V Bratislavě a ve Stupavě se od čtvrtka do neděle uskuteční 9. ročník mezinárodního turnaje Slovakia cup 200, který má své pokračování po šestileté přestávce. Předchozí ročníky se hrály od roku 2004 do roku 2001, nejprve v Nitře, poslední dva ročníky 2000 a 2001 v Šaľe.. Pro většinu družstev se turnaj stane poslední prověrkou před blížící se kvalifikací o postup na MS 2009.


Kvalifikace se hraje turnajovým způsobem v Nizozemském Emmenu a družstvo České republiky zde bude mít velmi těžké soupeře: Turecko, Nizozemsko, Litvu, Řecko a Velkou Británii. Postup do další fáze kvalifikace, kterou bude play-off v červnu 2009 postoupí jen vítěz skupiny.


Na turnaji Slovakia cup 23008 startuje 6 reprezentačních týmů, bohužel dva z nich přijedou prakticky se svými „B" týmy nebo juniorkami (Rumunsko, Maďarsko), protože jejich nejlepší výběry startují na jiných turnajích. Turnaj se hraje ve čtvrtek, v sobotu a v neděli ve sportovní hale ve Stupavě a v pátek v Bratislavě v hale na Pasienkoch. Družstva jsou rozdělena do dvou sklupin: „A" - Slovensko, Portugalsko, Litva a „B" - Česko, Maďarsko „B" a Rumunsko „B". Každé družstvo ještě sehraje po jednom utkání s účastníkem druhé skupiny, výsledky těchto zápasů se však do hodnocení turnaje nezapočítávají.


Ve výběru trenéra Jiřího Tkadlece je 17 hráček, 7 legionářek a 10 hráček z interligy, z toho čtyři Olomoučanky: Barbora Raníková, Romana Tomečková, Míša Hrbková a Kristýna Salčáková, (Spíchalová) se omluvila ze studijních důvodů).

Česká reprezentace:
Brankařky: Raníková (Olomouc), Selicharová (IVH Västerås), Doláková (J.Hradec)
Hráčky: Tomečková, Salčáková, Hrbková (Olomouc), Poznarová, Kysučanová (Méty FRA), Budayová, Růčková (Zlín), Kutlvašrová, Krouská, Mouleová (Slavia), Zámorská (Gjerpen NOR), Zachová (Fleury les Aubrais FRA), Vojtíšková (TPSG FA Göppingen GER), Simerská (Le Havre FRA)

Program družstva ČR:
Čtvrtek 16. 10. v 19:30 hod. ČR - Maďarsko „B"
Pátek 17.10. v 19:30 hod. Portugalsko - ČR (výsledek se nezapočítává)
Sobota 18.10 v 15:30 Rumunsko „B" - ČR.
Neděle 19.10. utkání o umístění