English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Představujeme našeho soupeře ve 3. kole PVP - ŽŽRK Dinamo Petrohemija PANČEVO (SRB)

Představujeme našeho soupeře ve 3. kole PVP - ŽŽRK Dinamo Petrohemija PANČEVO (SRB) 16.10.2008 18:03:47 - autor: dhkzora, přečteno 2441x

Dalším soupeřem Olomouckých házenkářek bude ve 3. kole Poháru vítězů pohárů, srbský tým ŽŽRK Dinamo Petrohemija Pančevo, družstvo klubu ležícího v těsné blízkosti hlavního města Srbska - Bělehradu. Družstvo hraje nejvyšší soutěž Srbska - „Super rukometna liga Srbije", ve které skončila v loňské sezoně na 3. místě, navíc se probojovala až do finále srbského poháru. I proto startuje v Poháru vítězů, protože vítěz poháru - Naisa Niš hrála v Champions League.

Družstvo Dinamo Petrohemija není sice tak ostříleným družstvem v pohárové Evropě jako mistr Naisa Niš, pravidelně se zúčastňující Evropských pohárů nebo RK Kikinda, která letos hraje už počtvrté v řadě v poháru. Dinamo však má za sebou loňskou účast v Poháru EHF, ve kterém postoupila až do osmifinále. Ve druhém kole vyřadila řecký O.F.N. Ionias (29:19 a 32:20), ve 3. kole portugalské družstvo Madeira Andebol SAD (23:19 a 29:29) a v osmifinále bylo vyřazeno francouzským HB Metz Moselle Lorraine (s Češkami Kysučanovou, Poznarovou a Zachovou) - 27:30 a 24:29.

V novém ročníku srbské nejvyšší soutěže se zatím Dinamu moc nedařilo, je po 5. kole na 7. místě se ziskem 6 bodů. Prvních osm družstev srbské superligy však je velice vyrovnaných. První Naisa Niš má 10 bodů, druhá Vrnjačka Banja 8 a dalších 5 družstev má po 6 bodech.

V sestavě Dinama najdeme trojici současných reprezentantek Srbska: dvě zkušené 35., resp.37. leté Biljanu Balac a Danicu Pavlov a mladou, 23 letou Ivu Pokrajac. Hráčský kádr je vůbec souborem zkušených hráček, věkový průměr družstva je 24,6 roků, v družstvu jsou čtyři hráčky starší 30 let. V evropských pohárech mají nejvíce zkušeností Danica Pavlov, která hrála 5 sezon poháry v družstvu Knjaz Milos, a rok ve Skopje, Biljana Balac, hrála 3 ročníky v Knjazu Milos a dva v Radnicki Beograd a makedonka - brankařka Eva Dinevska startovala v pohárech 5 roků ve Skopje a rok byla v angažmá v tureckém Belediysporu.

Nejlepšími střelkyněmi v loňských pohárových zápasech byly Biljana Balac s 25 brankami, Danica Pavlov 21, Lana Ziga 20, Iva Pokrajac 17 atd. V letošním ročníku superligy se zatím nejlépe trefuje Lana Ziga, která si drží průměr 6 branek na zápas, Damjanovič a Pokrajac s průměrem 4 branek na utkání.
Foto