English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomouc uvidí souboj mistrů Česka a Slovenska

Olomouc uvidí souboj mistrů Česka a Slovenska 24.10.2008 08:35:48 - autor: , přečteno 1980x

 

Šlágrem 6.kola interligy házenkářek, která pokračuje po reprezentační přestávce, bude bezesporu utkání aktuálních mistrů obou zemí, jejichž družstva hrají společnou interligu - mistr Česka, domácí DHK ZORA Olomouc a mistr Slovenska ŠKP Bratislava. Celek ŠKP Bratislava je již v interlize po Partizánskem, Ban.Bystrici a Šaľe, čtvrtým slovenským družstvem, se kterým se naše družstvo v letošním ročníku utká v domácím prostředí. Kvalita soupeřů našich děvčat roste každým kolem. Po nováčkovi soutěže Partizánskem, přijela finančními problémy sužovaná Bystrica, po ní stále ambiciózní Šaľa a nyní tedy úřadující slovenský mistr. Máme se tedy na co těšit!!!.

Hostující celek je zatím v průběžné tabulce na 2. místě o bod před čtvrtými Hanačkami, má však na svém kontě zatím jen jedno utkání na hřišti soupeře, když v dohrávce 2. kola před několika dny prohrál překvapivě v Trenčíně 25:24. Všechna ostatní utkání sehrály Slovenky doma, kde porazily postupně české týmy Veselí, Slavii, Zlín a Písek a připsaly si tak zatím osm interligových bodů. Bratislavany stejně jako naše děvčata jsou také stále ještě ve hře v Evropských pohárech. Mají za sebou úspěšný postup z 1. fáze Champions League a poté vyřazení ve druhé fázi v turnaji hraném v Dánsku. Jejich cesta v Champions League tedy skončila, pokračují však v Poháru EHF, kde bude jejich soupeřem francouzské družstvo Issy les Moulineaux, když první zápas odehrají ve Francii ve stejnou dobu jako naše děvčata v Olomouci proti srbskému Dinamo Pančevo, tedy v neděli 2. listopadu v 16:00 hod.

Bratislavské družstvo pod vedením trenéra Štefana Katuška je velmi abiciozním celkem. Před uplynulou sezonou se družstvo posílilo několika výbornými házenkářkami, v té době vesměs Slovenskými reprezentantkami Petrou Beňuškovou, Martinou Školkovou a Terezií Szöllösiovou, které přišly z Michalovců, Petrou Štetákovou z B. Bystrice a brankařkou Katarínou Vaverkou z Partizánského. Všechny tyto hráčky, spolu s Michaelou Porubskou, Hanou Janšákovou, brankařkou Miroslavou Sůkalovou a Silvií Kochanovou - Farkašovou, která se vrátila z rakouského angažmá, jsou největšími oporami současného kádru družstva ze slovenské metropole.
¨
Naše děvčata tedy budou mít v sobotu proti sobě opravdu zdatného soupeře. I ony však mají ve svém středu hráčky, které už mají také cosi za sebou a potvrdily svou výkonnost i proti silným zahraničním celkům. Forma Báry Raníkové, Veroniky Hejtmánkové, Martiny Šaškové při utkání v Bělorusku, nebo reprezentantek Míši Hrbkové, Romany Tomečkové a Kristýny Salčákové na Slovakia Cupu, i dalších děvčat družstva, dávají záruku, že v Olomouci bude tentokrát k vidění zápas té nejvyšší kvality.

Při takto vyrovnaných duelech v důležitých zápasech může sehrát rozhodující roli i divácká podpora. Věříme, že si tentokrát příznivci ženské házené a příznivci dobrého sportu najdou cestu do hlediště naší sportovní haly a Olomoucké házenkářky v jejich boji podpoří.

Utkání se hraje v sobotu 25. října 2008 od 17:30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc na Andrově stadionu v Olomouci.