English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Souboj mistrů Česka a Slovenska vyhrály Hanačky - DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava 26:24 (13:12)

Souboj mistrů Česka a Slovenska vyhrály Hanačky - DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava 26:24 (13:12) 26.10.2008 02:18:28 - autor: vasek, přečteno 2086x

Ve šlágru 6. kola interligy házenkářek se v Olomouci hrála kvalitní interligová házená se vším všudy. Obě družstva se střídala ve vedení, skóre se měnilo jako na houpačce, po většinu času však byly ve vedení domácí hráčky, které také vyhrály první poločas o jedinou branku. Po změně stran naopak hostující děvčata dvakrát odskočila na dvougólový náskok a vypadalo to, že si zkušené slovenské družstvo odveze z Olomouce body.

V poslední desetiminutovce však nastal obrat. Domácí družstvo během sedmi minut důkladně otočilo skóre a šňůrou pěti branek se dostalo do tříbrankového vedení. Bratislavanky ještě dvakrát snížily na rozdíl dvou branek, koncovka však byla bezpečně v režii domácích, které tak mohly slavit zasloužené vítězství.

Domácí nastupovaly do utkání bez reprezentační brankařky Báry Raníkové, Dáša Vyhlídalová však přesvědčila o svých kvalitách.a s úspěšností svých zákroků nad 40 % svou kolegyni naprosto bez výhrad zastoupila. Trochu problémů jí nadělala střelecky disponovaná Szöllösiová z levého křídla, jinak si však počínala suverénně. Domácí děvčata hrála zpočátku dost nervozně, několikrát odevzdala míč soupeři po nepřesných přihrávkách nebo neúspěšné střele, stejné problémy však provázely i hostující hráčky. Z celkového pohledu se však dá říci, že domácí družstvo podalo jeden ze svých lepších výkonů a navázalo na své pohárové výkony.

V obranné fázi opět dominovaly obě pivotky Uličná se Spíchalovou, doplněné Terezou Kovačíkovou s Kelarovou. Několika výbornými obrannými zákroky se blýskla i Lucka Dostálová. V útoku byla nejaktivnější Martina Kelarová - Šašková, která jakoby po své svatbě dostala do žil novou mízu a předvedla několik skvělých akcí. Rozehrávku jako vždy měla na starosti Veronika Hejtmánková, bohužel jí ale vynikající obrana Slovenek několikrát její střely zblokovala. Neomylná byla v proměňování sedmiček.

V dobrém světle se představila i všechna křídla Hrbková, Tomečková i Dostálová, navíc se první z nich několikrát prosadila i střelbou z dálky. Hanačky tak vstoupily do těžké série velmi důležitou výhrou nad soupeřem se kterým dosud vyhrála jen jediný zápas (2x v domácím prostředí remizovala a z Bratislavy si vždy odvezla jednogólovou porážku).

Hostující družstvo se v Olomouci představilo jako výborně zkonsolidovaný kolektiv a bez nadsázky byly pro domácí družstvo nejtěžším soupeřem, který letos v Olomouci proti nim nastoupil. Družstvo má ve svém středu řadu vynikajících individualit, zejména Petra Beňušková potvrdila, že je právem považována za současně nejlepší slovenskou házenkářku. Její renomé však trochu kazí dvě neproměněné sedmičky. I další hráčky na spojkách Školková, Porubská i Z. Janšáková se předvedly v reprezentační formě. Trochu za očekáváním zůstala tentokrát jedna z nejlepších střelkyň Slovenek z nedávného Slovakia Cupu Súkenníková, neprosadila se ani Kochanová, takže z křídel byla nejúspěšnější Szöllösiová .

Průběh utkání: 0:2, 5:3, 6:6, 9:7, 9:10, 12:11, 13:12 - 14:12, 14:14, 16:15, 16:18, 18:18, 19:21, 24:21, 24:22, 25:22, 25:23, 26:23, 26:24.

Rozhodčí:: Skružný, Kavulič 200 diváků 7m hody: 4/4 - 4/2 Vyloučení: 2 - 1.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 7/4, Růžičková, 1, Kovačíková 1, Uličná 1, Kelarová-Šašková 4, Hrbková 5, Pašková, Dostálová 3, Spíchalová, Salčáková, Gebre Selassie, Tomečková 4.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Bratislava: Vaverková, Podhradská - M. Školková 3, Cicmanová, Kochanová 1, Szöllösiová 5, Beňušková 6/2, Porubská 4, Súkenníková, Štetáková 3, Madarová, Z. Janšáková 2, H. Janšáková, Baloghová.

Trenér.Štefan KATUŠÁK