English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve šlágru kola ve Veselí se zrodila remíza HC Britterm Veselí n.Mor. - DHK ZORA Olomouc 23:23 (11:13)

Ve šlágru kola ve Veselí se zrodila remíza HC Britterm Veselí n.Mor. - DHK ZORA Olomouc 23:23 (11:13) 29.10.2008 22:49:05 - autor: vasek, přečteno 2303x

 

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 3:4, 5:5, 5:7, 7:7, 7:11, 9:13, 11:13 - 15:13, 15:16, 16:16, 16:21, 21:21, 21:22, 23:22, 23:23.

Rozhodčí: Horáček, Novotný 200 diváků 7m hody: 5/4 - 7/4 vyloučení: 1 - 4.

Sestavy a branky:
Veselí:
L. Černá, D. Zvoničová - Kratochvílová, Velanová , Lukášová, Dorotíková, G. Zvoničová 5, Štěrbová 4/1, Jandásková Handlová 2/2, Vinyatynská 3, Chmelařová 3/1, Fleková 5, Kočí 1.

Trenér: Jiří ZERZÁŇ

Olomouc: Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 6/4, Růžičková, Kovačíková 1, Uličná 1, Kelarová - Šašková 5, Hrbková 2, Pašková, Dostálová 3, Severová, Salčáková 1, Tomečková 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Zaslouženou dělbou bodů skončilo utkání dvou v současnosti nejlepších českých družstev v předehrávce 7. kola interligy házenkářek. Na Slovácku se hrála výborná házená, plná dramatických momentů a také s dramatickou záplatkou i koncovkou. V prvním poločase se hrálo až do 18. minuty naprosto vyrovnané utkání, obě družstva se střídala ve vedení a k prvnímu trháku nasadilo hostující družstvo, které během 7 minut nastřílelo čtyři branky a odskočilo na 7:11 a dvě minuty před přestávkou na 9:13, po dvou chybách těsně před koncem poločasu však nabídly soupeři dva brejky a ten jich využil ke snížení náskoku Hanaček.

Houpačka ve vývoji skóre pokračovala i po změně stran. Nejprve domácí, sérií čtyř branek otočily vývoj ve svůj prospěch, nato kontrovaly Hanačky a třemi brankami v řadě srovnaly na 16:16. Následovala další velká série hostujícího družstva z 16:16 na 16:21 a vypadalo to, že zasadily domácím rozhodující úder. Ty však nezměrnou bojovností podpořenou skvělou Lenkou Černou v brance znovu vyrovnaly. V dramatické koncovce se nejprve ujaly vedení Olomoučanky, poté dvěma rychlými útoky otočily vývoj domácí, ale poslední slovo měla dvě minuty před koncem Martina Kelarová - Šašková a proskokem nad brankoviště stanovila konečnou remízu.

Před utkáním se očekával také souboj Lenky Černé v brance domácích proti své žákyni a reprezentační brankařce Báře Raníkové, která měla hájit branku hostujícího celku. Měla ale nehájila, do branky ji nepustily vleklé problémy se zády. Nicméně i tak došlo k pikantnímu souboji brankařek. Lenka Černá jak známo přišla do Veselí před sezonou právě z Olomouce, naopak do Olomouce zamířila z Veselí Dáša Vyhlídalová, která již ve druhém utkání v řadě plně zastoupila Raníkovou. Obě zkušené brankařky byly opravdovými oporami svých týmů a jejich souboj nakonec skončil fifty-fifty, obě měly úplně stejný počet úspěšných zákroků.

V hostujícím družstvu musel trenér Krejčíř udělat před utkáním určité korektury v sestavě. Z předchozího utkání proti Bratislavě si odnesla zranění ruky Spíchalová, v úterním Českém poháru v družstvu juniorky si podobné zranění přivodila Bára Stuchlová, která byla připravena do utkání ve Veselí vypomoci. Navíc přímo z postele po nemoci nastoupila do utkání ještě ne zcle uzdravená Kristýna Salčáková. Děvčata se však s tímto handicapem dokázala vyrovnat. Celé těžké utkání odehrála prakticky v základní sestavě s osmi hráčkami v poli. Stejně si však počínal i trenér Zerzáň, který také odehrál utkání se základní sestavou a jen s krátkým vystřídáním v průběhu utkání.

Největším nebezpečím pro domácí branku byla Martina Kelarová - Šašková, která hned na začátku utkání dvakrát z dálky prostřelila Černou a i v dalším průběhu byla ještě třikrát úspěšnou střelkyní. Velmi aktivně odehrály většinu utkání Hejtmánková, Hrbková a Tomečková. V obraně tvrdily muziku zejména Kovačíková s Uličnou, té se však nedařilo střelecky tak jako v předchozích utkáních, kdy měla 100% úspěšnost své střelby. Velmi důležité branky zaznamenala v prvním poločase Romana Tomečková, ve druhém zase proměnila tři brejky Lucie Dostálová.

V domácím družstvu se mimo brankařky Černé nejvíc dařilo Lence Flekové, na křídlech hýřily pohybem Gábina Zvoničová a Tereza Chmelařová, stálým nebezpečím pro branku Vyhlídalové byla samozřejmě střelkyně Helena Štěrbová.