English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Další kolo Evropského poháru už klepe na dveře

Další kolo Evropského poháru už klepe na dveře 30.10.2008 14:12:56 - autor: , přečteno 2052x

 

Olomoucké házenkářky nestačily ani pořádně oslavit úspěšný postup do 3. kola Evropského poháru „Poháru vítězů pohárů" a za tři dny už se bude v Olomouci hrát znovu. Zase přijede silné zahraniční družstvo, zase si budou moci diváci vychutnat kvalitní a dramatickou házenou v podání našich děvčat, které se již dostaly do povědomí házenkářské Evropy. Soupeřem jim tentokrát bude družstvo klubu, které sice nemá tak zvučné jméno, o to kvalitnější hráčky ve svém středu však určitě má.

O srbské házené je známo, že vyznává balkánskou školu, většina jejich hráček je nesmírně rychlých, jsou zdravě agresivní s výbornými střelkyněmi ze střední vzdálenosti. Reprezentace Srbska nechyběla na posledním ME a bude startovat za měsíc i na dalším ME v Makedonii. Na klubové úrovni patři srbská družstva ke špičce Evropských soutěží, jejich současný koeficient je 35,53 bodů a Srbsko je s ním na 12. místě s právem startu ve všech Evropských pohárech. Pro porovnání, současný český koeficient je 1,80 a řadí Českou republiku na 33. příčku v Evropě a start v Champions League je pro českého mistra zatím tabu.

Soupeř olomouckých házenkářek ŽŽRK Dinamo Petrohemija Pančavo, je klubem, který má působiště v městě, které má asi 77 tis. obyvatel a je dnes prakticky spojeno s hlavním městem Bělehradem (spojuje ho jen 1300 m dlouhý most přes Dunaj). Generálním sponzorem klubu je chemický gigant Petrohemija, který má ve městě několik svých výrobních závodů.

Družstvo ŽŽRK Dinamo hraje nejvyšší srbskou soutěž superligu a je zatím po odehrání pěti kol na sedmém místě, ale jen se ztrátou dvou bodů na druhé místo.. Největšími úsoěchy klubu jsou tři finálové účasti v srbském poháru z posledních let a v uplynulé sezoně 3. místo v superlize. V minulé sezoně hrálo družstvo v Poháru EHF a postoupilo až do osmifinále, kde bylo vyřazeno francouzským družstvem Metz Moselle Lorraine, ve kterém hrají mimo jiné i české legionářsky Kysučanová, Poznarová a Zachová.

Největšími hvězdami týmu jsou především reprezentantky Jasmina Guteša a Biljana Balac, obě držitelky bronzových medailí z MS 2001 v Itálii. Obě jsou také nominovány do reprezentace Srbska na ME v Makedonii. Mezi nejlepší střelkyně týmu v současné době patří: Lana Ziga, Bijana Balac, Nataša Damjanovič a Iva Pokrajac , brankařskou jedničkou je Makedonka Eva Dinevska.

První utkání duelu srbského družstva s našimi děvčaty se hraje v neděli 2. listopadu od 16:00 hod. v hale Univerzity Palackého a pro diváky je mimo jiné připraven na hrací ploše i poločasový program, který jim zpestří přestávku mezi oběma poločasy.

Po výborných a dramatických předchozích zápasech v intervize (Šaľa, Bratislava) a pohárovém utkání s BNTU Minsk budou mít příznivci možnost shlédnout další kvalitní ženskou házenou.