English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky si vytvořily v PVP velmi slibný náskok DHK ZORA Olomouc- ŽŽRK Dinamo Petrohemija Pančevo (SRB) 35:25 (13:13)

Hanačky si vytvořily v PVP velmi slibný náskok DHK ZORA Olomouc- ŽŽRK Dinamo Petrohemija Pančevo (SRB) 35:25 (13:13) 02.11.2008 20:34:45 - autor: dhkzora, přečteno 2051x

Výborný náskok si povezou za týden do Srbska házenkářky DHK ZORA Olomouc, které v prvním utkání 3. kola Poháru vítězů pohárů, porazily rozdílem deseti branek svého srbského soupeře. První poločas se hrála naprosto vyrovnaná partie, obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení, častěji však vedla domácí děvčata. Zprvu se obě družstva jakoby testovala, hrálo se víc na jistotu, navíc slovinským sudím byly evidentně sympatičtější srbské hráčky, což výborné olomoucké publikum často dávalo s nevolí hlasitě najevo.

Po změně stran se dlouho obraz hry proti prvnímu poločasu příliš neměnil, domácí družstvo sice stále vedlo, rozdíl však byl vždy jen jedno až dvoubrankový. Ve 14. minutě poprvé domácí vedly rozdílem tří branek a od té doby se stále zvyšoval. Hostující trenér střídal všechny tři své brankařky, skoro tak často jako hráčky v poli, nic to však nebylo platné, olomoucký brankostroj už byl rozjetý naplno. Srbské brankařky měly za celý druhý poločas jen pět úspěšných zákroků, ten poslední ve 12 .minutě druhé půle, od té doby všechny pokusy Hanaček skončily za jejich zády v síti, nebo šly jen těsně vedle branky.Poslední pětiminutovka už byla plně v režii domácích děvčat, soupeř byl psychicky a asi i fyzicky na dně a jedna krásná akce domácích střídala druhou.

Nato jak důležité to utkání bylo, se podařilo rozložit zátěž zápasu na poměrně vysoký počet hráček. Jen do obrany chodily v prvním poločase Kovačíková, ve druhém Selucká, když Kovačíková se potom více zapojovala i do útoku. Útočné typy hráček tak šetřily síly do útoku a tato „úspora" se nakonec ke konci zápasu ukázala jako jeden z rozhodujících momentů pro úspěšný výsledek. Do hry se tak postupně zapojilo deset hráček a osm z nich se zapsalo i do střelecké listiny.

. V prvním poločase střelecky zářily Růžičková s Tomečkovou, které daly po čtyřech brankách, ve druhém zase Míša Hrbková s pěti přesnými zásahy a Kristýna Salčáková, která ke dvěma brankám z prostoru křídla vstřelila další čtyři z brejků a z nich na tři jí "namazala" brankařka Dáša Vyhlídalová. Obě nejzkušenější domácí hráčky Hejtmánková s Kelarovou si potom své úspěšné zásahy rozdělily na oba poločasy.

Brankařka Dáša Vyhlídalová byla opět oporou svého týmu, v obraně kralovaly Kovačíková s Martinou Uličnou a ve druhém poločase se k nim přidala i Dominika Selucká. V útoku potěšila střelecká úspěšnost hráček na spojkách, Veroniky Hejtmánkové, Martiny Kelarové, v prvním poločase také Katky Růžičkové a ve druhém zase Míši Hrbkové, které se naopak nedařilo střelecky z křídla. Lucka Dostálová se střelecky chytila až v posledních deseti minutách zápasu. Obě levá křídla zahrála výborně, o Salčákové už byla řeč, Romana Tomečková v prvním poločase zahrozila několikrát svým typickým způsobem nebojácným průnikem na brankoviště a proměnila i dva rychlé protiútoky. Ke střelbě se tentokrát vůbec nedostala Martina Uličná, své si však odvedla nejen v obraně, ale také v útočné fázi při přípravě akcí pro spoluhráčky.

Obě mladé juniorky Bára Pašková a Anička Gebre Selassie se tentokrát do hry nedostaly i pro ně však toto utkání bylo jistě velkou zkušeností. V družstvu hostí se vůbec nedařilo brankařkám, potvrdilo se však, že se jedná o velmi dobré a zkušené družstvo, preferující střelbu ze střední vzdálenosti a především spolupráci a zakončování přes pivota a svou nejlepší hráčku - reprezentantku Biljanu Balac.

Do odvety tedy pojedou Hanačky se slibným náskokem. Nic však není předem vyhrané, zkušené srbské družstvo jistě v domácím prostředí, kde se dá očekávat asi 1200 diváků v hledišti, udělá v bouřlivém prostředí všechno pro to, aby našim děvčatům jejich roli ztížilo..

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:5, 7:5, 8:6, 8:8, 11:9, 11:12, 12:13, 13:13 - 14:13, 14:14, 18:16, 20:17, 22:18, 24:21, 27:21, 30:22, 32:23, 34:24, 34:25, 35:25.

Rozhodčí: Veber, Pangerč (SLO) 7m hody: 4/3 - 6/6 vyloučení: 1 - 5.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 6/1, Růžičková 4, Kovačíková 2, Uličná, Kelarová 4, Hrbková 6/2, Pašková, Dostálová 3, Selucká, Salčáková 6, Gebre Selassie, Tomečková 4.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Pančevo: Dinevská, Čubrič, Davidovič - Pokrajac 3, Ziga 6/3, Sekulič, Pavlov 4/3, Damjanovič 5, Vukosavljevič, Samoila, Matijasevič, Balac 6, Tanelov, Mrvos 1.

Trenér: Nikola MARKOVIČ