English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky čeká souboj s Trenčínem

Hanačky čeká souboj s Trenčínem 05.11.2008 09:02:19 - autor: vasek, přečteno 1855x

 

Předehrávkami osmého kola pokračuje interliga házenkářek. Čtyři ze šesti utkání se z důvodu účasti českých a slovenských interligových družstev v Evropských pohárech předhrávají, protože je o víkendu čekají zápasy 3. kola Evropských pohárů.

Olomoucké házenkářky přivítají ve své hale ve středu od 17:30 hod. ambiciozní celek Štartu Trenčín, se kterým mají zatím naprosto vyrovnanou bilanci. Ze čtyř dosud sehraných utkání v intervize vyhrálo vždy domácí družstvo, v Trenčíně dvakrát vyhrály domácí rozdílem pěti branek, v Olomouci vyhrály domácí jednou o 3 a naposledy v lednu letošního roku o 7 branek. Všichni příznivci domácích si jistě přejí,i, aby tato tradice nebyla porušena ani tentokrát.

Sopeř našich děvčat disponuje mladým, ale velmi kvalitním a ambiciózním družstvem. Nejde o družstvo s nějakými výraznými hvězdami, nepočítáme-li mezi ně zkušenou střelkyni Katarínu Uhliarovou patřící stále k nejlepším střelkyním celé interligy. Družstvo trenéra Petera Sabadky vykazuje v letošní sezoně zatím velmi zajímavé výsledky.. Ze sedmi odehraných utkání, ve čtyřech z nich byl konečný výsledek vždy rozdílem jediné branky, doma vyhrál o gól s Bratislavou a Pískem a prohrál se Slavií, a porážkou o branku skončilo i utkání v Michalovcích. Na hřištích soupeřů prohrál ve Veselí o pět branek a vyhrál v Partizánskem a ve Zlíně rozdílem čtyř, resp. pěti branek.

Naše děvčata po skvělém finiši v závěru interligového zápasu doma proti Bratislavě, hrála před týdnem v předehrávce 7. kola na horké půdě v „Pekle" veselské haly. Tady naopak se jim podařilo v průběhu druhého poločasu, vytvořit si pětibrankový náskok, závěrečnému tlaku nadšeně bojujících domácích hráček však neodolaly a zápas skončil nakonec spravedlivou remízou. Mezi těmito interligovými utkáními sehrály domácí hráčky ještě veleúspěšný a důležitý zápas 3. kola PVP a v něm porazily o 10 branek srbské Pančevo. Je otázka jak se hráčky vyrovnají s narůstající únavou v této těžké sérii zápasů.

V dalších předehrávaných zápasech se ve středu představí pražská Slavia v Písku a poté odjíždí ke dvěma utkáním do bosenské Tuzly, kde sehraje obě svá utkání 3. kola Challenge Cupu. V Jindř. Hradci se utkají dvě družstva, která bojují v Evropských pohárech. Domácí Jindř. Hradec bude hrát doma v Challenge Cupu proti tureckému Izmiru a bratislavský Štart také v domácím prostředí proti francouzskému Issy les Moulineaux v Poháru EHF. Ve čtvrtek se pak bude hrát očekávaný šlágr celé podzimní části interligy, když v Šaľe nastoupí vedoucí celek WHIL Iuventa Michalovce, kterou čeká ve Francii odveta proti Havre AC. Zbývající dvě utkání interligy: Partizánské - Zlín a Ban. Bystrica - Veselí se odehrají v řádném termínu, tedy v sobotu 8. listopadu..

Utkání DHK ZORA Olomouc - HK Štart Trenčín se hraje ve středu 5. listopadu od 17:30 hod. v hale DHK ZORA na Andrově stadionu.