English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šok v Olomouci - ZORA poprvé doma letos prohrála DHK ZORA Olomouc - HK Štart Trenčín 26:27 (12:12)

Šok v Olomouci - ZORA poprvé doma letos prohrála DHK ZORA Olomouc - HK Štart Trenčín 26:27 (12:12) 05.11.2008 22:35:28 - autor: vasek, přečteno 2088x

 

Studenou sprchu zažily v předehrávce 8. kola interligy Olomoucké házenkářky, když v domácím prostředí poprvé v sezoně ztratily body. Výsledek je velkým zklamáním i když je třeba připustit, že je dílem zejména velké únavy nahromaděné z těžké série posledních dnů. Trenčínské družstvo vědomo si tohoto handicapu domácích děvčat, vlétlo na hřiště jako uragán a během pěti minut nasázelo do olomoucké branky pět branek. Domácí družstvo se z tohoto nepříznivého vývoje jen těžko vzpamatovávalo, v průběhu času však přece jen získávalo půdu pod nohama a nezměrnou bojovností postupně ukrajovalo z náskoku soupeře. Těsně před koncem prvního poločasu se jim podařilo poprvé vyrovnat.

Druhý poločas se hrálo jako na houpačce. Nejprve šly do těsného vedení hostující hráčky, v osmé minutě si dvoubrankový náskok vytvořily domácí, za dalších deset minut vedly zase dvakrát o dvě branky Slovenky a pět minut před koncem si dvougólový náskok vypracovaly domácí hráčky. Ten ještě vydržel až do 28. minuty druhého poločasu, po dvou hrubých chybách v rozehrávce však následoval trest v podobě vyrovnání. V době, kdy už na ukazateli naskočila poslední minuta utkání byla proti domácím nařízena velmi přísná sedmička a nejlepší hráčka Trenčína Uhliarová ji proměnila ve vítěznou branku svého týmu.

Domácímu družstvu se tentokrát nedařilo skoro nic, udělalo za zápas 18 technických chyb a neproměnilo celou řadu vyložených brankových příležitostí, celkem 14 krát střílely domácí hráčky na brankařku hostí z hranice brankoviště a nedaly branku. Je však třeba říci, že brankařka hostujícího družstva Zuzana Školková chytala velmi dobře a byla největší oporou svého družstva. Trenčínské družstvo hrálo celý zápas s velkým nasazením, praktikovalo vysunutou velmi pohyblivou obranu, v útoku hrálo rychlou kombinační házenou a nenechalo domácí hráčky ani na chvíli vydechnout. Doslova se dá říci, že domácí děvčata uběhalo.

U domácích se dá tentokrát pochválit jen Martina Uličná, která se také stala spolu s Veronikou Hejtmánkovou nejlepší střelkyní družstva. Děvčatům se nedá upřít snaha a bojovnost, to však bylo tentokrát na rozjetého soupeře málo. Chyby v rozehrávce, kdy celkem patnáctkrát odevzdaly míč soupeři po nepřesné přihrávce, se v takto vyrovnaném a vypjatém utkání musí na výsledku odrazit.

Znovu se potvrdilo, že tak náročný program, který družstvo absolvuje se dá v amatérských podmínkách jen těžko zvládnout. Děvčatům zbývá jen velmi malý prostor na dostatečnou regeneraci, protože mimo házené musí zvládat i další mimosportovní povinnosti ať již v zaměstnání, rodině, nebo ve škole. Klopýtnutí v tomto utkání samozřejmě mrzí, nic však není ztraceno, věřme, že si děvčata spraví chuť již v neděli v Srbsku a pohárovou odvetu zvládnou.

 

Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:7, 4:9, 8:9, 10:12, 12:12 - 13:13, 17:15, 17?17, 18:20, 19:22, 22:22, 22:23, 25:23, 25:24, 26:24, 26:27.

Rozhodčí: Martiník, P. Novotný 200 diváků 7m hody: 3:3 - 4/2 vyloučení: 4 / 6

Sestavy a branky:
Olomouc:
Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 7/3, Růžičková 1, Kovačíková 1, Uličná 7, Kelarová 3, Hrbková 3, Pašková, Dostálova 1, Selucká, Salčáková, Gebre Selassie, Tomečková 3.

Trenér Lubomír Krejčíř

Trenčín. Tomková, Z. Školková, Hazuchová - Hnátová, Uhliarová 8/2, Drotárová 2, Z. Bahýlová 1,Birkušová 5, Židková 3, Rechtorisová, Gasparovičová 1, Kovaličková 2, . .Surovčíková 3. I. Bahýlová 2.

Trenér:Peter Sabadka