English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Los Evropských pohárů: Mohlo to být i horší ! ZORA pojede do Černé Hory, Španělska, nebo Dánska.

Los Evropských pohárů: Mohlo to být i horší ! ZORA pojede do Černé Hory, Španělska, nebo Dánska. 11.11.2008 13:50:13 - autor: vasek, přečteno 2060x

V úterý dopoledne se v sídle EHF ve Vídni losovaly dvojice pro únorová osmifinálová utkání Evropských pohárových soutěží. S velkým napětím sledovali losování i v našem klubu, protože děvčata se po nedělním výsledku v Srbsku staly také jedním z účastníků osmifinále. Do Olomouce určitě přijede jedno z družstev absolutní Evropské špičky, kterou Champions League samozřejmě představuje, protože soupeřem Hanačkám bude 3. tým skupiny „B" Champions Laegue.

S losem je v Olomouci vcelku spokojenost. V prvním utkání na domácí palubovce (7., nebo 8. února 2009) v hale UP, přivítají Hanačky třetí celek skupiny „B" Champions League. V ní jsou družstva Hypo Niederösterreich (AUT), FCK Handbold A/S (DEN), Budoucnost T-Mobile Podgorica (MNE)¨a Orsan Elda Prestigio (ESP). Družstva v Champions League mají za sebou teprve po dvou utkáních, do konce tedy zbývá sehrát každému po čtyřech zápasech, poslední kolo je na pořadu až 17. ledna 2009 Ve skupině „B", odkud vzejde soupeř pro naše děvčata je zatím suverénně v čele bez ztráty bodu rakouské Hypo, které vyhrálo v Dánsku 27:28 a porazilo Černohorské družstvo doma 34:27. Dánky vyhrály ve Španělsku 18:26 a Černohorky porazily doma Španělky 28:26. S největší pravděpodobností se tedy rozhodne mezi černohorským celkem Budoucnost T-Mobile Podgorica Španělskou Eldou Prestigo.

Iuventa Michalovce - poslední z družstev interligy, které také postoupilo do osmifinále je s losem spokojeno ještě více. Los jim totiž přidělil stejného soupeře jako v minulém roce - norský Levanger HK, kterého loni vyřadila, když oba zápasy Slovenky vyhrály.

Los všech osmifinálových dvojic:

Gjerpen Handball (NOR) - SK Karpaty Uzghorod (UKR)
DVSC Aquaticum Debrecen (‚HUN) - Otelul Galati (ROM)
DHK ZORA Olomouc (CZE) - 3. ze skupiny „B" ChL
Iuventa Michalovce (SVK) - Levanger HK (NOR)
KIF Vejen (DEN) - 3. ze skup. „C" ChL
TSV Bayer o4 Leverkusen (GER) - 3. ze skup. „A" ChL
3. ze skup. „D" ChL - Rk Tresnjevka (CRO)
Balonmano Parc Sagunto (ESP) - Sport Club Luch Moskva (RUS)

 

Další podrobnosti budeme postupně doplňovat