English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Hanačky bez problému postoupily do semifinále Českého poháru - DHK ZORA Olomouc - Casta Sokol Písek 41:27 (24:12)

Hanačky bez problému postoupily do semifinále Českého poháru - DHK ZORA Olomouc - Casta Sokol Písek 41:27 (24:12) 12.11.2008 21:59:42 - autor: vasek, přečteno 1796x


Po dvou dnech absolutního klidu od házené, nastoupily Hanačky do utkání čtvrtfinále domácího poháru již opět s velkou chutí. Na svého soupeře se před utkáním připravily takticky velmi dobře, ale ten přijel v dost pozměněné sestavě proti zápasům interligy. Do Olomouce nepřijely brankařky Skálová a Vařečková, díle Moravcová, Šípková, Dvořáková a zejména jejich nejlepší střelkyně Iveta Luzumová. Také domácí celek hrála bez stále zraněných reprezentantek brankařky Raníkové, Spíchalové, i bez svých juniorek Paškové, Severové a Gebre Selassie, které v Českém poháru hrají za juniorku.

Utkání bylo od samého začátku zcela v režii domácích házenkářek, které si už za prvních 10 minut vytvořily pětibrankový náskok a ten neustále zvyšovaly až na poločasových dvanáct gólů. Obě družstva myslela víc na útok, než na bránění, i když domácí obrana byla přece jen daleko kompaktnější a zejména hráčky ve středu obrany předvedly několik dobrých zákroků. Ve druhém poločase se hrálo při vědomí dostatečného náskoku ještě uvolněněji, bohužel však někdy i na úkor přesnosti. Zora si však svůj náskok pohlídala a nakonec vyhrála nad svými soupeřkami rozdílem 14 branek.

V domácím dresu si zahrály všechny hráčky, všechny dostaly prostor se předvést, ty nejvytíženější z předchozích západů ( Vyhlídalová, Hejtmánková, Kelarová, Uličná, Tomečková) méně, ostatní pak hrály delší časové úseky. Nejlepšími střelkyněmi domácích byly s devíti brankami Kelarová a Tomečková, kterým na to stačilo zhruba 35 minut po které byly na hřišti, svůj nejlepší zápas v dresu domácích a po dlouhém zranění kolena předvedla na pivotu i v obraně Selucká. Střelecky se příliš neprosadily vysoké spojky Kovačíková a Růžičková, ta se však blýskla devíti gólovými přihrávkami. Také od obou levaček (Dostálová, Hrbková) jsme zvyklí na úspěšnější zakončování. Absolutně nejlepšími hráčkami domácích v tomto utkání byly Kelarová, Tomečková a Salčáková. Brankařky zachytaly svůj standard, Vyhlídalová hrála jen prvních 15 minut, zbytek pak odchytala Kozáková.

V družstvu hostí byla jednoznačně nejlepší, velice aktivní Michaela Borovská, aktuálně osmá nejlepší střelkyně interligy, dost domácí střelkyně potrápila i brankařka Kateřina Veselá.

Domácí si tak zajistily postup do semifinále, které se bude hrát v sobotu 3. ledna 2009 v jejich hale před televizními kamerami a jejich soupeřkami bude družstvo Brittermu Veselí, které si ve čtvrtfinále v Ostravě vybojovalo postup výhrou nad vedoucím družstvem 1. ligy žen Sokolem Poruba.Druhou semifinálovou dovjicí budou vítězové utkání HC Zlín - Slavia Praha a souboje junorek Slavia Praha DHK ZORA Olomouc. Obě tato utkání se hrají až začátkem prosince.

Průběh utkání: 2::0, 2:1, 5:1, 7:4, 9:4, 14:6, 17:10, 22:10, 22:12, 24:12 - 24:14, 27:14, 28:17, 34:17, 37:22, 38:24, 40:25, 41:27.

Rozhodčí: Horáček, Novotný 100 diváků 7m hody: 3/3 - 7/7 vyloučení: 3 - 4. Přímá červená karta Cejpová (Písek) za hrubý faul

Sestavy a branky:

Olomouc: Kozáková, Vyhlídalová - Hejmánková 1, Růžičková 5/2, Kovačíková, Uličná 4, Kelarová 9, Hrbková 3, Dostálová 1, Selucká 5, Salčáková 4, Tomečková 9/1.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Písek: K. Veselá - Hemrová 1, Cejpová 1, Vrabcová 4/4, M. Luzumová 2, Martenková 4, Štěpánová, M. Veselá 1, Šichmanová, Stellnerová 3, Borovská 11/3.
Trenér: Jan SALAČ