English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po předkvalifikaci pokračuje interliga

Po předkvalifikaci pokračuje interliga 02.12.2008 11:19:15 - autor: vasek, přečteno 1976x

Po neúspěšné 1. fázi kvalifikace české reprezentace v Nizozemsku a naopak velice úspěšného vystoupení reprezentace Slovenska na stejné kvalifikaci v Polsku, pokračuje o víkendu společná soutěž utkáními devátého kola interligy. Přestávka v mistrovské soutěži trvala celý měsíc, (naposledy se hrálo 9. listopadu) a bude zajímavé sledovat jak se které družstvo se zápasovou přestávkou popere.

Trenéři družstev měli možnost kvalitně potrénovat, všichni však neměli stejné podmínky pro přípravu s ohledem na počet reprezentantek ve svých kádrech. Olomouckým házenkářkám bohužel chybělo asi nejvíc hráček, na které trenéři spoléhají. V seniorské reprezentaci byly Hrbková, Tomečková, Salčáková a Spíchalová, na sraz juniorské reprezentace odjely Pašková a Gebre Selassie. Navíc brankařka Barbora Raníková se zotavovala po svých problémech se zády a do přípravy se po více než měsíční pauze zapojila až v tomto týdnu. Ke vší smůle další z brankařek Dáša Vyhlídalová ležela část přípravy ve zlínské nemocnici, takže musely zaskakovat i brankařky z dorostu.

Všechny čtyři reprezentantky, které se vrátily z Nizozemska dostaly od klubového trenéra volno do středy, kdy se poprvé objeví znovu v přípravě se svým družstvem, před důležitým utkáním v Praze na Slavii. K ověření toho, jak na tom jednotlivé hráčky po přestávce jsou, by měla posloužit příprava proti vedoucímu celku 1. ligy Sokolu Poruba ve čtvrtek od 19:00 hod. v domácí hale.

Pokračování interligy předcházel velmi zajímavý moment. Z finanční krize, která propukla před několika týdny se bohužel asi nevzpamatoval ŠKP Banská Bystrica, jehož družstvo mělo v pátek předehrávat utkání v Trenčíně. Družstvo se však na utkání nedostavilo a případem se bude zabývat řídící a disciplinární komise interligy. Utkání 9. kola slibují několik zajímavých duelů. Hned za dva šlágry lze označit střetnutí dvou čelných slovenských celků Bratislavy a Šaľy, stejně jako utkání dvou českých celků usilujících o klíčové postavení pro play-off - Slavie Praha a ZORY Olomouc. K zajímavému souboji dojde i ve Veselí, kde přivítají ambiciózní J. Hradec a ve Zlíně, kde si to rozdají o černého Petra mezi českými týmy, domácí HC Zlín a Písek. Poslední utkání by mělo být jasnou záležitostí lídra soutěže Michalovců, které přivítají poslední Partizánske.