English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Veleúspěšný podzim juniorek DHK ZORA

Veleúspěšný podzim juniorek DHK ZORA 10.12.2008 14:39:39 - autor: dhkzora, přečteno 2496x

Jako z říše snů je možno hodnotit podzimní tažení juniorek Zory první ligou žen a Českým pohárem žen. V Olomouci byla vždy kvalitní mládežnická základna, výraznějšímu úspěchu v posledních letech, kdy startovala družstva pod hlavičkou Sportovního centra a z tohoto důvodu musela hrát v soutěžích vždy o kategorii výše (starší žačky v soutěži mladších dor., mladší dorky v soutěži starších a starší v družstvu juniorek. Proto také žádného výraznějšího výsledku družstva klubu v posledních letech nedosáhla.

V letošním roce došlo ke změně statutu SCM; byla zrušena družstva startující v soutěžích pod hlavičkou centra a tento fakt znamená také výraznější posun v tabulkách jednotlivých soutěží. Olomoucká praxe byla dosud taková, že děvčata - hráčky SCM, pokud se neprosadila do interligového celku žen našeho klubu odcházely do druholigového UP Prior Olomouc. Nyní mohou tyto hráčky startovat ve vyšší soutěži - 1. lize žen.

Do letošní sezony vstoupily juniorky pod vedením trenéra Libora Malínka, který opustil po sedmi letech funkci asistenta trenéra interligového družstva a spolu se svý asistentem Radovanem Krejčířem převzali přípravu družstva. Zpočátku byly velké komplikace zejména v nedostatku hráček, který vlastně trvá dosud. Trenéři nevěděli co mohou od hráček čekat, naopak hráčky se seznamovaly s filosofií trenérů. Postupně se podařilo kádr stabilizovat, přestavba však není ještě úplně dokončena.

Hlavními tahouny družstva se staly hráčky, které byly před sezonou zařazeny do přípravy interligového celku (Severová, Pašková, Gebre Selassie a Goldová), oporami ve většině utkání byly i obě brankařky Lucie Rašková a Denisa Růžičková. Velkou posilou se v průběhu sezony staly i dvě bývalé interligové hráčky: Zuzana Coufalová a Barbora Stuchlová, které se staly tmelícím prvkem mladých hráček. Škoda, že se obě zranily a nemohly odehrát více zápasů. I ostatní děvčata se mezi zkušenými hráčkami v dužstvech soupeřů na hřišti neztratila a odváděla dobrou práci. Velkou pochvalu zaslouží Martina Koppová, která se musela vypořádávat s pro ni nezvyklou hrou křídla „přes ruku".

Celý podzim odehrálo družstvo bez větších výkyvů, pouze utkání proti lídrovi soutěže Sokolu Poruba se jim nevydařilo podle představ.. Velkého úspěchu dosáhlo družstvo i v Českém poháru, kde postoupilo až do semifinále mezi čtveřici nejlepších českých družstev a bude startovat 3. a 4. ledna 2008 v hale UP v Olomouci v semifinále proti interligovému družstvu DHC Slavia Praha. Překvapivě největší problém s postupem mělo družstvo hned ve 2. kole, když se přes druholigový Sokol Karviná dostalo až po dvojnásobném prodloužení a střelbě 7m hodů. Následně porazilo ve vlastní hale interligový Jindř. Hradec a minulou neděli pak v Edenu vyřadilo juniorku Slavie Praha o jedinou branku.

V družstvu se vystřídalo celkem 17 hráček, z toho dvě brankařky, ve dvou utkáních nastoupily také interligové hráčky Kateřina Růžičková a Dominika Selucká, které se rozehrávaly po zranění a poklesu formy.

Sestava družstva (počet utkání/vstřelené branky):
Denisa RŮŽIČKOVÁ 11/ -, Lucie RAŠKOVÁ 10/-
Martina GOLDOVÁ 11/60, Lucie SEVEROVÁ 11/56, Barbora PAŠKOVÁ 10/53, GEBRE SELASSIE Anna 11/37, Barbora STUCHLOVÁ 4/36, Martina KOPPOVÁ 11/29, Kateřina RŮŽIČKOVÁ 2/15, Jarmila SVOBODOVÁ 5/9, Lucie VYHŇÁKOVÁ 10/7, Zuzana COUFALOVÁ 6/6, Magda MELOVSKÁ 7/5, Aneta HOUDKOVÁ 5/3, Dominika SELUCKÁ 2/3, Lucie ŠIMKOVÁ 4/0, Markéta ZAVADILOVÁ 1/0.