English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Vyhlášení nejlepších sportovců Olomoucka 2008

Vyhlášení nejlepších sportovců Olomoucka 2008 17.12.2008 21:43:39 - autor: vasek, přečteno 2262x

 

V prostorách olomoucké radnice se uskutečnilo ve středu vyhlášení nejlepších sportovců Olomouckého regionu za rok 2008. Za účasti primátora města Olomouce Martina Novotného, jeho náměstků, starostů dalších měst regionu a zástupců krajského zastupitelstva, byli oceněni nejlepší sportovci Olomoucka za rok 20018.

Vyhodnocení proběhlo celkem v sedmi kategoriích a je velmi potěšující, že ve většině z nich figurují i členové našeho klubu.¨

V kategorii jednotlivců - dospělí se umístila v desítce nejlepších (bez určení pořadí), opora interligového družstva žen Martina Kelarová - Šašková. Martina je odchovankyní našeho klubu, v minulých letech byla hráčkou české reprezentace, patří k nejlepším hráč-kám družstva v interlize i v Evropských pohárech. Vítězem této kategorie se stala Renata Sychrová - mistryně světa v kix-boxu.

Ve všech dalších kategoriích už slavili naši zástupci trumf. Nejprve si kapitánka Veronika Hejtmánková splu s trenérem Krejčířem a předsedouklubu Ing. Růžičkou došli pro prvenství v kategorii sportovní kolektiv - dospělí. Družstvo žen bylo nejlepším kolektivem dospělých vyhodnoceno především za zisk mistrovského titulu, zisku českého poháru a dvojnásobný postup do osmifinále Evropského poháru - v sezoně 2007/08 v Challenge Cupu a v sezoně 2008/09 v Poháru vítězů pohárů.

Další dvě kategorie byly funkcionářské. Trenérem roku byl vyhlášen spolu s trenérkou moderních gymnastech ze Sokola Velký týnec Renátou Vrbovou, náš trenér žen Mgr. Lubomír Krejčíř. Vyhodnocení obdržel za úspěšné vedení družstva žen a zisk trofejí jak je výše uvedeno a dále je pan Krejčíř lektorem při výchově nových trenérů a trenérem akademického družstva ČR, které získalo letos na MS v Itálii 7. místo.

Oceněn byl také dlouholetý funkcionář klubu, Ing. Václav Dobeš, jako funkcionářská osobnost 2008, který v klubu pracuje 41 roků nejprve jako trenér mládeže, žen později jako dlouholetý předseda klubu (18 let) a několik dalších roků jako jeho místopředseda, současně byl po dobu 8 let předsedou celé tělovýchovné jednoty Slavoj ZORA Olomouc. V současné době zastává funkci organizačního pracovníka klubu, je vedoucím družstva žen v interlize a od roku 1994 pracuje v nejvyšším orgánu Českého svazu házené Radě ČSH.

Ostatní kategorie byly již bez vyhodnocení pro členy klubu: kategorii nejlepší sportovec - junior do 21 let (vyhodnocen kanoista Michal Kučera), v kategorii kolektivy mládeže byly nelepší moderní gymnastky Sokola Velký Týnec a v kategorii zdravotně postižených, byli vyhodnoceni tři atleti SK UP - Eva Kocanu, Rostislav Pohlamnn a Tereza Wagnerová.