English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky Zory se tlačí do špičky - hodnocení podzimu

Mladší dorostenky Zory se tlačí do špičky - hodnocení podzimu 29.12.2008 13:24:22 - autor: , přečteno 2438x


Do absolutní špičky ve své kategorii se v letošní sezoně tlačí mladší dorostenky DHK ZORA, které v předchozích ročnících také díky necitlivému rozhodnutí o startu hráček SCM,o kategorii výše se pohybovaly spíše v polovině tabulky soutěže. Po podzimu je družstvo zatím na vynikajícím třetím místě se ztrátou 2 bodů na vedoucí Kunovice, má však stejně jako dalších pět celků odložená utkání proti Porubě (karanténa po epidemii)
Děvčata prohrála zatím pouze dvě utkání a to na hřištích soupeřů (Kunovice, Bohunice), v domácím prostředí nepoznali hořkost porážky. V družstvu hraje celá řada velmi talentovaných hráček, je těžké určit, která z nich byla nejlepší. Družstvo bylosestaveno prakticky z družstva starších žaček klubu (trenérky Steklá a Tichá) a několik jich přešlo z druhého Olomouckého klubu UP Prior. Současný trenér družstva Mgr. Jan Bělka ordinuje družstvu moderní pojetí, družstvo hraje rychle s řadou technických prvků s maximálním nasazením ve všech fázích utkání.


Děvčata jsou pro házenou zapálena, hrají s velkou chutí, tréninková docházka je na výborné úrovni, což ne vždy v minulosti bylo pravidlem. Družstvo zdobí velká bojovnost a nadšení. Kladně je třeba hodnotit i zájem rodičů děvčat, kteří i za cenu omezení osobních a jiných rodinných aktivit vozí své dcery na utkání a spolu s dalšími příznivci vytvářejí při zápasech perfektní házenkářskou atmosféru.


Kádr družstva je velmi vyrovnaný, nepříjemná je však skutečnost, že v současné době je v družstvu pouze jediná brankařka - Petra Vašíčková, která mimochodem je jednou z největších opor družstva. V případě jejího vyřazení pro nemoc nebo zranění by ji však musela zastoupit některá z hráček v poli. I takové však v kádru družstva jsou.


Kádr družstva tvoří: (počet utkání/ vstř.branky):
Patra VAŠÍČKOVÁ 9/ - - Markéta BERANOVÁ 4/13, Klára BUŠÍNOVÁ 9/13, Eva FIALOVÁ 5/5, Lucie HARTMANOVÁ 2/7, Kateřina HOFÍRKOVÁ 9/46, Eva KOLAŘÍKOVÁ 4/5, Jan KONEČNÁ 8/5, Kristýna KUMMEROVÁ 9/5, Sylvie MARTÍNKOVÁ 6/1, Monika ROUBALOVÁ 8/47, Aneta SADÍLKOVÁ 7/22, Tereza SMÉKALOVÁ 7/5, Adéla TURKOVÁ 7/10, Eliška VÁVROVÁ 7/9, Kristina VLADAŘOVÁ 4/11, Barbora ŽÁKOVÁ 9/12. Do kádru družstva ještě patří na podzim zraněná Karolína ŠLOSEROVÁ, která již v lednu zahájí znovu přípravu.

Děvčata se prosadila střelecky i do tabulky nejlepších v soutěži. Monika Roubalová je se 47 brankami na celkově 6. místě a Kateřina Hofírková se 46 brankami hned za ní na 7. místě.

Trenérem družstva je Mgr. Jan BĚLKA