English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Vrchol Českého poháru žen uvidí Olomouc

Vrchol Českého poháru žen uvidí Olomouc 30.12.2008 10:14:24 - autor: , přečteno 2258x

Dvě semifinálová utkání v sobotu 3. ledna 2009 a nedělní vrchol v podobě fïnálového duelu v němž vítěz získá druhou nejvyšší českou házenkářskou trofej „ČESKÝ POHÁR" a navíc právo startu v prestižní Evropské soutěži „Poháru vítězů pohárů" pro ročník 2009/10, uvidí o víkendu sportovní hala UP v Olomouci. S příznivci ženské házené z Olomouce a blízkého okolí může dva z těchto zápasů vidět i široká házenkářská veřejnost. První sobotní semifinále a nedělní finále totiž bude vysílat v přímém přenosu televizní stanice ČT 4.

Z pohledu olomouckých příznivců ženské házené půjde o akci ještě zvýrazněnou startem dvou domácích družstev v semifinále. Interligové družstvo DHK ZORA se v prvním semifinále střetne s aktuálně nejlepším českým družstvem - Britterm Veselí n.Mor. a vë druhém zápase se dalšímu interligovému celku - DHC Slavia Praha, postaví olomoucká juniorka.

V sobotu se tedy na palubovce haly UP představí všech 18 hráček kádru interligového družstva Hanáckého klubu, čtyři z nich (Pašková, Severová, Goldová a Gebre Selassie) budou hrát v družstvu juniorky, ve kterém odehrály i předchozí zápasy Českého poháru a za interligové družstvo již proto nemohou hrát. Doplní je další hráčky juniorského kádru, mezi nimi nebude chybět na příklad i Barbora Stuchlová,, která ještě v minulé sezoně hrála v mistrovském celku žen.

Domácí interligový celek se na obhajobu Českého poháru připravoval v domácím prostředí mezi vánočními a novoročními svátky a měl by nastoupit v nesilnějším složení. Budou však mít velmi těžkou úlohu - přehrát momentálně nejlépe postavené české družstvo interligy, které v posledních týdnech hraje ve skvělé formě a dokázalo na příklad přivézt bod ze Šaľy a porazit doma suveréna interligy Michalovce. Domácí děvčata se budou snažit zapomenout na poslední neúspěšnou sérii a znovu zaútočit v plné síle na špici. V posledním vzájemném utkání před dvěma měsíci dokázaly ve Veselí s domácím družstvem remizovat 23:23.

Všechna víkendová utkání slibují zajímavé a hodnotné boje, v prvním zápase souboj absolutní české špičky a ve druhém pak souboj domácího rvavého mládí s týmem pražské Slavie s řadou reprezentantek v sestavě.

Na všechna utkání je vstup volný !!!!!

Program:
Sobota 3. ledna 15:30 hod.
DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí - ČT 4
17:30 hod. DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc jun.

Neděle: 4. ledna 10:30 hod: vítězové obou semifinálových zápasů - ČT 4.