English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Soupeř pro osmifinále Poháru vítězů dostává jasnější obrysy.

Soupeř pro osmifinále Poháru vítězů dostává jasnější obrysy. 05.01.2009 12:49:30 - autor: vasek, přečteno 1872x

Olomoucké házenkářky už několik týdnů mají jasno o tom, že jejich soupeřem v osmifinále Poháru vítězů pohárů bude družstvo, které nepostoupí do další fáze Champions League a že tedy budou hrát se 3. celkem skupiny „B". Ještě před čtvrtým kolem turnajové fáze Champions League byly šance dvou z účastníků této skupiny 50:50. Ve víkendových zápasech sice obě družstva: Budoucnost T-Mobile Podgorica i FC Hanbold Kodaň vyhrála v domácím prostředí, ale .....

Zatímco Dánky získaly povinné dva body se zatím posledními Španělkami Orsan Elda Prestigio 28:19 (12:7), Černohorky vyhrály v Podgorici před 5000 diváky nad favorizovaným lídrem skupiny Hypo Niederösterreich 26:25 a rázem se staly druhým nejvážnějším kandidátem postupu do další fáze Chapions League. K těmto závěrům vede zejména pořad dalších zápasů. V dalším kole hraje Kodaň ve Vídni s Hypem a Podgorica ve Španělsku. Každopádně si však budeme muset počkat na konečné rozuzlení až do posledního kola, v Podgorici 17. ledna, kde si to rozdají v přímém souboji domácí s Dánkami.

Podle této skladby se dá předpokládat přece jen asi více postup Podgorice, takže na nás „zbudou" asi Dánky, což by jistě byl z celé čtveřice asi soupeř nejatraktivnější. Bývalá legendární hráčka Anja Andersen je hlavní trenérkou družstva, která před minulou sezonou přešla do klubu FC Handbold spolu s dalšími osmi hráčkami, mezi nimi největšími hvězdami týmu Leganger, Batinic, Savic, Turey a dalšími, z do té doby nejlepšího dánského klubu a několikanásobného vítěze Champions League - Slagelse DT. Ten se po odchodu těchto hvězd stal průměrným družstvem bojujícím o udržení v nejvyšší soutěži Dánska.

Ještě pro zajímavost v jaké sestavě FC Handold v utkání proti Eldě nastoupil:
V brance Cecilie LEGANGER (nor), Christina PEDERSEN (DEN) - Ana BATINIC (SRB) 6, Emiliya TUREY (RUS) 5, Louise LYKSBORG (DEN 4, Tanja MILANOVIC (SRB) 4, Maja SAVIC (MNE) 4, Melanie NIELSEN (DEN) 2, Nadine KRAUSE (ger) 1, Mette MELGAARD (DEN) 1, Johanna WIBERG (SWE) 1, Sofie BLOCH-SÖRENSEN (DEN), Mariance BONDE PEDERSEN (DEN), Julie TRANSEL (DEN).

 

Aktuální tabulka skupiny „B":

1. Hypo Niederösterreich 4 3 0 1 118:106 6
2. FCK Handbold A/S 4 2 1 1 103: 87 5
3. Buducnost T-Mobile 4 2 1 1 103:107 5
4. Orsan Elda Prestigio 4 0 0 4 89:113 0