English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dva cenné body vezou Hanačky z Partizánského - HK Slávia Partizánske - DHK ZORA Olomouc 22:24 (12:11)

Dva cenné body vezou Hanačky z Partizánského - HK Slávia Partizánske - DHK ZORA Olomouc 22:24 (12:11) 10.01.2009 23:50:20 - autor: vasek, přečteno 1943x

Cenného vítězství v Partizánskem dosáhly Olomoucké házenkářky v utkání 12. kola interligy. I když šlo o souboj posledního celku tabulky s úřadujícím Českým mistrem, navíc v prvním utkání na Hané domácí hráčky vysoko vyhrály (32:18), bylo už předem jasné že půjde o úplně jiné utkání než na podzim v Olomouci. Domácí celek se v závěru minulého roku notně posílil, když jeho dres začala oblékat jedna z nejlepších hráček historie interligy Zdenka Szabová - Poláková a v prvním lednovém týdnu došlo k dalším změnám v kádru hráček mezi Partizánskym a ŠKP Bratislava. Do hlavního města Slovenska odešly Hrmová, Hodošková a Styková, do Partizánského naopak putovaly Bachratá, Baloghová a Zuzana Janšáková.

Navíc pro Olomoučanky jakoby byla hala v Partizánskem zakletá, jen jednou v historii zde dokázaly vyhrát, a proto i začátek utkání byl hodně rozpačitý a plný nervozity. Na děvčatech jako by ležel stín předchozích porážek a nemohly se vůbec dostat do tempa. Navíc jejich ne příliš důrazné střely s klidem likvidovala brankařka Rychtarechová., po jejichž několika zákrocích hbitá slovenská křídla Blažeková a Ščasná z rychlých brejků zle zatápěly gólmance hostujícího celku Dáše Vyhlídalové. Jen v prvním poločase domácí předvedly celkem sedm rychlých útoků, z nichž padlo pět branek. Na rozehrávce podle předpokladů řádila jako černá ruka Zdenka Poláková-Szabová, která potvrdila své vysoké kvality.

Po většinu času hrály prim domácí hráčky, které svého soupeře pustily do vedení až v 7. minutě druhého poločasu, kdy Míša Hrbková svou první brankou vzápase, střelou z křídla zavelela k obratu ve vývoji utkání. Také autorkou dalších dvou branek v pořadí byla Míša Hrbková, další přidala ze sedmičky Veronika Hejtmánková a dvěma úspěšnými zásahy z křídla se podařilo Romaně Tomečkové upravit stav na rozdíl tří branek pro hostující celek. To už hrály Hanačky svou hru a naopak domácí družstvo znervóznělo a několikrát odevzdalo míč soupeři po technických chybách.

Poslední svou branku v utkání vstřelila naše děvčata ve 24. minutě utkání, kdy upravila na 20:24 a od té doby už jen úspěšně bránila svůj náskok. V té době také musela čelit dvakrát přesilovce domácích, které jen snížily dvěma sedmičkami Polákové na konečný dvoubrankový rozdíl.

I když se hra našim děvčatům po většinu času příliš nedařila, je nutno je pochválit za bojovnost ve druhém poločase a poté, kdy se dostaly do vedení již byly pány na hřišti. Oporou družstvy byla v brance Dáša Vyhlídalová, která dosáhla 52% úspěšnosti svých zásahů (Raníková opět zůstala doma se zdravotními problémy). V obraně se nejvíc dařilo oběma Martinám - Uličné a Kelarové, v útoku pak hlavně po změně stran byly nejúspěšnější mladá křídla Tomečková s Hrbkovou, ve své kůži nebyly naopak Hejtmánková a Dostálová- Kristýna Salčáková v závěru prvního poločasu a v první polovině druhého poločasu přinesla do hry oživení v útočné fázi hry.

Výhra hostujícího družstva byla nakonec zasloužená, prokázalo vyšší míru vyzrálosti a po změně stran předvedlo kolektivní výkon. Naopak domácí družstvo se opíralo především o individuální výkon Polákové a střelecky se dařilo další z posil Bachraté. Ostatní hráčky zahrály jen průměr i když hlavně v domácím prostředí budou asi i dalším družstvům velmi nepříjemným protivníkem.

 

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 4:4, 8:4, 8:6, 9:8, 10:9, 11:11, 12:11 - 14:11, 14:14, 15:14, 15:16, 16:16, 18:17, 19:18, 19:22, 20:22, 20:24, 22:24.

Rozhodčí: Cipov, Pastierik 300 diváků 7m hody: 5/5 - 5/5 vyloučení: 1 - 2

Sestavy a branky:
Partizánske:
M. Rychtarechová, Sulovská - Ščasná 1, Košíková, Blažeková 3, Z. Janšáková 1, Zajačková, Bistáková, Baloghová, Bachratá 4, Kankulová, Poláková-Szabová 10/5, Kalmárová 3

Trenérka Katarína BEŇUŠKOVÁ

Olomouc: Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 5/4, Růžičková, Kovačíková 1, Uličná 3, Kelarová 2, Hrbková 5/1, Goldová, Dostálová 2, Severová, Selucká, Salčáková 1, Tomečková 5.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ