English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Soupeřem našich děvčat v osmifinále PVP je FCK Handbold Kopenhagen AKTUALIZOVÁNO !!!

Soupeřem našich děvčat v osmifinále PVP je FCK Handbold Kopenhagen AKTUALIZOVÁNO !!! 17.01.2009 19:27:46 - autor: dhkzora, přečteno 2153x

FCK H?ndbold

Dnes se rozhodlo, že soupeřem našich děvčat v osmifinále PVP je dánský celek FCK Handbold A/S.

Až poslední utkání ve skupině "B" rozhodla o víkendu o tom, že do další fáze Champions League ze skupiny "B" postoupí z prvního místa lídr skupiny rakouský Hypo Niederosterreich, který porazil španělskou Eldu Orsan Presitigio přesvědčivě 33:22 (16:13) a jako druhý celek černohorská Buducnost T-Mobile Podgorica, která porazila před 5000 diváky dánského favorita FCK Handbold A/S 25:22 (12:11). Domácím stačila k postupu i remíza, výhra Dánek by však znamenala jejich postup a fakt, že do Olomouce by přijela Podgorica..

Tento výsledek znamená vynikajícíc zprávu pro fanoušky Olomoucké ženské házené. Do Olomouce přijede jeden ze špičkových Evropských klubových týmů - dánský celek FCK Handbold A/S Kopenhagen. V týmu je řada legendárních hízenkářek světového kalibru, v čele s trenérkou a nejepší světovou hráčkou Anjou Andersen, světovou jedničkou mezi tyčemi - Norkou Cecilií Leganger a dalšími vynikajícícmi házenkářkami.

KDO JE FCK HANDBOLD KOPENHAGEN A/S ?
Soupeř našich děvčat patří v současnosti k absolutní Evropské špičce, v jedné z nejkvalitnějších soutěží Evropy - Dánské „DHF Guldbageren Ligaen" je aktuálně po 13. kolech na 2. místě s 22 body a skórem 362:278, 4 body za vedoucím celkem Viborg HK, (postupující ze skupiny „D" ChL), ale 8 bodů před zatím šestým Ikastem Brande EH, který ale postupuje do další fáze ChL ze skupiny „A".

Legenda světové házené a nejlepší světová házenkářka z roku 1997, olympijská vítězka z OH v Atlantě, majitelka celé série medailí z MS a dvojnásobná mistryně Evropy.která je trenérkou družstva - Anja Andersen má v kádru celkem 22 hráček a mezi nimi jsou mimo jiné další dvě nejlepší házenkářky světa - z roku 2001 norská brankařka Cecilie Leganger a z roku 2006 Němka Nadine Krause. V družstvu je samozřejmě řada dalších reprezentantek svých zemí jako na př.Ruska černé pleti Emiliya Turey, Srbka Tanja Milanovič, nebo Černohorka Maja Savič, další dánské seniorské a juniorské reprezentantky.

V příštích dnech a týdnech Vás budeme na našich stránkách průběžně informovat novinkami z tábora našich spoupeřů, nabídneme Vám záznamy některých zápasů dánského družstva i video záznamy neuvěřitelných kousků, které předváděla Anja Andersen ještě jako hráčka. Sledujte proto průběžně naše stránky a informace v nich.

První utkání se hraje v Olomouci a to v neděli 8. února 2009 v 16:00 hod. v hale Univerzity Palackého.